| patriciabianca39 a întrebat:

Vreau sa stiu daca Jurnalele lui Stefan sunt aceleasi cu Jurnalele Vamoirilor!
As vrea o lista cu toate cartile care tin de Jurnalele Vampirilor!

Răspuns Câştigător
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Nu sunt aceleasi. Jurnalele lui Stefan sunt despre viata lui D de dinainte de a o cunoaste pe Elena.

De la Jurnele Vampirilor sunt:
1.Trezirea
2.Lupta
3.Furia
4.Reuniunea
Intoarcerea:5.Caderea Noptii
6.Suflete-umbra
7.Miez de noapte

Jurnalele lui Stefan:
1.Inceputurile
2.Sete de sange

Din pacate, inca cu volumul 3 nu sunt sigura, dar daca cumperi vol. 2 sigur scrie la sfarsitul cartii.

2 răspunsuri:
| AleD a răspuns:

Pai in jurnalele lui stefan este vorba despre aventurile lor de cand o cunoscuta p katerine pana sa o cunoasca p elena. elena nu apare in acele carti. unele fragmente is povestite si in serial, atunci cand stefan si damon i povestesc lui elena chestii care tin de trecutu lor prin mai multe episoade.cartile is astea:jurnalele lui stefan(1.inceputurile,2.sete de sange, 3.nesatul.is faine, le-am citithee hee,(jurnalele vampirilor vol 1-4:1.trezirea,2.lupta.,3.furia,4.reuniunea.astea is faine ca le-am citit.),(noul ciclu:intoarcerea:is 3 carti nu stiu exact cum se numesc, dar eu nu le-am vazut prin magazine si nu stiu despre cei vb in elestraight facebig grin). sper ca tEAM ajutathappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In acelasi lucru. The Awakening
2 The Struggle
3 The Fury
4 Dark Reunion
5 The Return: Nightfall
6 The Return: Shadow Souls
7 The Return: Midnight
8 The Hunters: Phantom
9 The Hunters: Moonsong