| Диана a întrebat:

Buna tuturor happy Care sunt poreclele voastre? Cum vi se par? Si de cine v-au fost date?

Porecla mea este Denny si mi-a fost data de un coleg care imi cersea tema la mate intr-o zi.laughing

21 răspunsuri:
| KidDu` a răspuns:

A mea e Didy. big grin
Ma numes adelina
Si parinti imi zic didi. Dar chiar nu stiu de ce big grin. thinking laughing
Odata cand am fost la colindat cu colegi. la mine acasa tata m-a strigat didi si de atunci au auzit de didi si cateodata si ei imi zic asa big grin laughing

| Kitty a răspuns:

Porecla mea este Diddy, mama mi-a zis asa intr-o zi, iar sora mea imi mai zice uneori Dida. Inainte mi se spunea si Diagonala...laughing, dar au renuntat ca nu-mi placea.

| smooky a răspuns:

@ 007cobra18

Miroase a pedofil pe aici laughing

in legatura cu porecla mea:
Prietenii imi spun barbos (numele de familie barbu) laughing) sau barbulet (tz)

| Veve :X a răspuns:

``Mimi`` de la Madalina; porecla asta mi-a dat`o fratemiu cand avea 1-2 ani si invata sa vorbeasca si nu putea pronunta Madalina

``Baby-Blue``; in clasa a5-a mi-a dat`o colega mea de banca pentru ca ma imbracam in albastru aproape tot timpul laughing

``Cardi-bardi``; in clasa a7-a ma speriam foarte usor si o prietena mi-a zis asa si asa a ramas

``Cocotata``; tot in a7-a pentru ca daca trebuia sa se urce cineva pe ceva bolovani gigantici sau pe banci, catedra etc. eu eram aceea big grin

in prezent (clasa a8-a) mi se spune ``Madytzy``, ``Malina`` sau cel mai des ``Mada`` :X

| βǿβǿ a răspuns:

Porecla mea este Zuzy, Zuzu, Zuzyx

mi-au fost date de prietenele melebig grin

| BuBuLiNa_1408 a răspuns:

Bubu, Bubulina [ De mama si tata laughing ]

| denisa0906 a răspuns:

Pai poreclele de obicei sunt pentru amuzament : mie mi se zice budinca, sau pisi(urasc pisi) la un coleg care e mai plinut i se zice tatosul adica are tate mari rolling on the floor (sani) sau in familie cand eram mica mi se spunea dopu laughing) sau scai laughing)))

| LaMLaMlaMa a răspuns:

Poreclele mele sunt Iuia care vine de la numele Iulia au inceput sa ma strige princhindeii de surioarele mele si s-au luat parintii dupa ele, si mai este si ioli sau iol de la iolanda.

| 1235678907452352 a răspuns:

Antonika Pasarikalaughingnu imi place delocc, dar nu prea am ce sa faclaughing

| 1235678907452352 a răspuns:

Si mi-au dat-o prietenii, tata imi zice pisicutalaughingsi restul anto

| BuburuzZzu` a răspuns:

Am multe porecle. In general mi se zice Geo de la georgiana. Mi se mai zice Iepuras, Giga Credit...
In clasa mai sunt porecle gen Mikita, Teroristu, Geo valorosu, Romi manelista, Basesti, Bibobu-boulet...Papa, Guzi, Guzovici

| buubi a răspuns:

Bubiixsmug

Porecla mea e Rozzy...deoarece eu vara mereu ma imbrac in roz, bine, nu chiar mereu, insa a fost data de unul de al bunica mea din fata bloculuilaughing...si asa imi zic toti, dar la scoala colegii imi spui Vyo, de la Violeta, numele meu!
app. draguta porecla tha:X

| myha_8968 a răspuns:

Ela happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hussein (colegii mei de clasa) Intrati aici http://ia-premiu.com/index.php?r=B8FN

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi zic colegi gayul da nu-s gay da asa sau obisnuit sa imi zica din cls a 1 a de cand m-am impiediact si i-am dat din gres pantaloni jos unui coleg

| Blosssom a răspuns:

Mie mi se spune Buby, desi ma cheama Roxana laughing In clasa a 6 a mi-a zis profu de engleza si de atunci asa a ramas.

Rexona-in clasa a 7 a d-nu de chimielaughing

Leady G- unul singur imi zice
"Ministra" cam incorect gramatical, dar asa mi-au zis pentru ca vreau sa fiu ministru
Andro-modelul meu in viata e d-na ministru Andronescu si cand au auzit colegii asa mi-au zis si asa mi-a ramas happy

| papusha_5161 a răspuns:

Porecla: aloilaughing)))[dat de o prietena si asa a ramaslove struck], piticalove struck[inaltimea mea b-)].piticule.alinutsa:-&. Al[de la alynalove struck]...c.am atat

| 007cobra18 a răspuns:

Buna diana eu sunt cobra si porecla mea mi-a pus-o un prietenwinkingtonguetonguebig grin

| 007cobra18 a răspuns:

Cobra de fratelu

| isp a răspuns:

Gâgă este porecla mea. Acum mi se pare foarte interesanta. Un fost coleg a inventat porecla pe cand aveam doar 7 ani.