| GeorgianaBurceana a întrebat:

Buna tuturor...de la un timp,stau mereu cu teama si cu grija ca tata sa nu pateasca ceva,imi vin mereu imagini foarte urate in minte,si imi este frica pentru el,imi vine sa il tin numai langa mine sa stiu ca nu pateste nimic happynu stiu ce sa fac sa nu ma mai gandesc la asta.el munceste foarte mult este sofer si stau mereu cu frica, oare este doar prea multa iubire? o obsesie sau ganduri rele pe care trebuie sa le sterg din minte? Urgent sad

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Este normal sa fii ingrijorata din cauza parintilor, insa nu trebuie sa lasi aceasta grija sa depaseasca limitele si sa se tranforme in frica. Gandeste-te ca tatal tau este un om in toata firea, a vazut multe la viata lui si stie cum sa se apere. Stie daca cineva arata mai dubios si se poate apara. Cazurile care sunt la televizor sunt de obicei cazuri izolate, 1 la 1000, in cel mai rau caz. Sunt o gramada de soferi in tara, tatal tau nu este singur, iar dupa cum spuneam, nu este atat de neajutorat ca un copil. Este un om in toata firea, responsabil care se poate apara si poate lua decizii pentru el, nu este un copil, a avut grija mereu de el pana in prezent, nu cred ca va avea probleme fix acum. Nu il subestima.
Incearca sa nu te mai gandesti la lucrul asta, iar atunci cand tatal tau este plecat, incearca sa iti umpli timpul cu ceva care te relaxeaza, sa colorezi, sa te uiti la televizor, sa iesi cu prietenele, etc.

3 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Toate la un loc, este normal sa fie asa.Gandeste pozitiv, asa te ajuti si pe tine si ii transmiti si lui starea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii optimista.sant multi soferi pe pamant.numai neatentii si iresponsabilii patesc lucruri rele. ceilalti doar daca dau acestia peste ei.dar cazurile sant rare.

| andreirapid a răspuns:

De ce puiut? Ce ai patit? Ce visezi?
Tine minte, visele sunt doar vise!