| PassionPourChocolat a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Nu imi mai apare nimic pe desktop. Nici icoane nici bara de start. Cand deschid calculatorul imi apare doar un foldar unde scrie sistem C. Pot sa umblu prin calculator dar nu pot pune nimic pe desktop. Am incercat si prin ctrl+alt+del si am dat new task si am scris explore. exe si tot nu imi apare nimic pe desktop. Doar imi intra My documents. Va rog sa ma ajutati... Dau funda.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Eღilia62 a răspuns:

Incearca asa : click dreapta pe desktop>View>Bifeaza Show Desktop Icons daca nu e bifat. Daca e bifat inseamna ca ai alta problema si iti recomand sa folosesti Combo fix http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe
Deschide-l apoi ComboFix va porni.Iti va instala o chestie Windows Recovery Console, nu te speria e ok chestia aia. Apoi te va intreba daca sa inceapa curatirea. Confirma cu Yes de fiecare data. Nu-l opri in timp ce scaneaza sistemul. E posibil ca in timpul rularii lui desktop-ul sa dispara, dar nu te ingrijora.Asteapta pana termina indiferent ca dureaza 10 sau 30 de minute(la mine i-au trebuit 15 min).
Succes!

7 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Ma bucur ca ai rezolvat.Multumesc pentru funda!

| WyndFTW a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie... am creeat un user nou si acum mere. Dar ala vechi inga e asa laughing oricum trebuie sa reinstalez windowsu si poate se rezolva happy

| WyndFTW a răspuns:

Reinstaleaza Windowsu big grin

| MosCraciun a răspuns:

Bagi cd windows, dai restart dai enter instalezi windows-ul(care vrei) intri, te conectezi la internet, te duci pe redtube.com.
Funda?big grin rolling on the floor doar glumesc, incearca sa creezi un user nou, daca poti daca nu reinstaleaza windows-ul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de cineva sa-ti scaneze calculatorul cu kasperky rescue CD ori sa-ti reinstaleze sistemul de operare.
Spune-mi ca nu ai cont de facebook...si nu ai dat click epe linkurile de acolo ori pe cele primite pe mess, ca nu ai folosit crack-uri...

| PassionPourChocolat explică:

Daca imi fac user nou, nu imi mai pot vedea documentele, adica ce am in D, cand intru pe noul user?

| PassionPourChocolat explică:

Buna! Multumesc pentru sfaturi. Mi-am facut user nou, am intrat pe el si tot nu-mi apare nimic pe desktop. Mai stiti si alte metode? Multumesc.