| Bitzy a întrebat:

Voi ce ati scrie intr-o scrisoare pe care ia-ti da-o doamei diriginte? Multumesc anticipat! Funda

Răspuns Câştigător
| PhotoIsMyLife a răspuns:

O scrisoare este un lucru pe care il scrii din inima. Gandeste-te ca este ultima ocazie in "timp real" de a face ceva pentru femeia care v-a suportat hachitele si care v-a indrumat cat a stiut ea de bine in anii de scoala: v-a aparata, v-a dascalit, v-a invatat una si alta. Este ultima ocazie. Restul vor fi amaintiri. Cand va veti intalni de-acum cu ea, veti vorbi numai despre amintiri. Bucurati-o cu cele cateva randuri, asa cum vreti voi. Strangeti-va jumatate de ora dupa ore sau in cateva pauze si scrieti fiecare cate un gand, un "ceva" care are importanta pentru voi si care va leaga de "diriga". Apoi puneti-le cap la cap si faceti o scrisoaremai lunga, care sa va caracterizeze si pe voi si relatia voastra cu ea. Nu e usor, dar este cel mai frumos lucru pe care-l puteti face (trebuie s-o spun - in primul rand pentru voi).(Pentru sfarsit de an in clasa a8a)

2 răspunsuri:
| Turquoise a răspuns:

Pai, daca ti'a venit sa ii scrii scrisori, trebuie sa stii si ce vrei sa ii zici nu?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! cred ca ai putea sa-i multumesti ca a avut multa rabdare cu voi, sau sa-i spui ca e cea mai buna diriginta. poti de asemenea sa-i faci urari de sanatate, succes.etc...sunt mai multe obtiuni...fii si u mai creativa.succes!