| LoyCE000 a întrebat:

Vreau niste filme foarte triste.Nu vreau sa fie cu sange, bate. Povestiti-mi cam despre ce e vorba in film. Funda

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te uiti la Love Story...e trist deoarece cei doi se iubesc mult dar din pacate fata este bolnava de cancer...sau ceva de genul si moare. Sper ca te-am ajutat.

| Kriiiss a răspuns:

A walk to remember
Landon Carter si prietenii sai sunt cei mai cool pusti dintr-un liceu din Beaufort. Poarta hainele adecvate, conduc masinile potrivite si intra in bucluc atat cat sa-si asigure o reputatie de rebeli. Jamie Sullivan e opusul lor – nimic nu pare cool la ea. E fiica predicatorului si poarta haine care-i ascund formele si acelasi pulover in fiecare zi. Indura zeflemeaua lui Landon si a prietenilor sai cu un zambet, intotdeauna vazand numai lucrurile bune din oameni. Atunci cand o farsa a lui Landon si a gastii sale se termina cat se poate de prost, directorul il condamna pe baiat sa aiba grija in weekend-uri de un elev necajit si sa lucreze la piesa scolii, activitati in care e si Jamie implicata. E timpul sa mai intalnesti si altfel de oameni spune directorul. Si putine persoane sunt mai diferite de cinicul si necredinciosul Brandon decat Jamie. Fata canta in corul bisericii, poarta intotdeauna o Biblie la ea iar ambitia ei este sa asiste la un miracol. Cei doi petrec din ce in ce mai mult timp impreuna, Landon devine intrigat de candoarea fetei care vede frumosul in toate si are o incredere nelimitata in oameni si in lume. Curand, baiatul descopera ca s-a indragostit de fermecatoarea marginalizata pe care el si prietenii sai obisnuiau s-o ostracizeze zilnic. Atunci cand circumstante potrivinice le ameninta dragostea, Landon ramane de partea ei si incearca s-o ajute sa-si indeplineasca visele in ultimele luni din viata.

Este cel mai frumos film! :X

| denyloveyou99 a răspuns:

Ce zici de Titanic. E cel mai trist film de pana acum si si cand ma gandesc la el imi vine sa plang. E vorba de niste cercetatori care cautau un colier care avea o piatra foarte scumpa si rara dar nu o gasesc. In schimb gasesc un desen cu o fata. Se intampla sa se dea la televizor acea imagine iar o domna batrana vede si suna la acei cercetatori spunand ca ea este cea din imagine (fiind adevarat). Dansii o cheama la ei iar ea le povesteste lunga si tragica poveste cu titanic si dragostea ei. Ea a fost din o familie bigata dar au pierdut averea cand tatal ei a muri. A ramas cu mama care a obligato sa se casatoreasca cu un tip foarte bogat care ii ofera acel coier scump. Ea se duce cu familia si logodnicul ei pe titanic unde il cunoaste pe Jake. Se indragostesc unul de celalalt iar baiatul ii arata ce inseamna distractia cu adevarat. El desena ca un artist dar fiindca era sarac nu pute devenii celebru. Fata incepe sa fie un om normal nu unul domn numai cu ceai si rochii lungi si altele dar logodnicului nu-i convine si incepe sa-l urasca pe Jake. Noaptea se intampla tragicul accident al Titaicului. Se loveste de un aisberg si treptat se scufunda. 1.800 de oameni au scapat doar iar restul care find vreo o mie si ceva poate chiar mai mult mor. Au supravietuit atata pentru ca cei care au creat titanicul se tot mandreau ca e foarte puternic vasul si ca n-are nevoie de multe barci de salvare ca no sa se scufunde. De aceea multi au murit printre care si sarmanul Jake. Logodnicul fetei scapa cu viata dar in anul o mie noua sute si ceva sa impusca pentru ca america era in criza si suporta faptul ca va fi sarac. In cele 20 de barci au urcat doar bugatasele cu copiii lor si cateva femei dar saracii n-au fost lasati sa mearga in barci nici macar femeile si copiii. Fata ramane cu colierul care la sfarsit il arunca in apa si de atunci nimeni nu l-a mai cautat. E si mai trist filmul dar am incercat sa te fac mai curioasa. Filmul dureaza 3 ore.