| AnnDra17 a întrebat:

Vreau si eu cateva citate foarte dragute, despre viata, iubire, orice...; d

Funda; x

Răspuns Câştigător
| stepphy a răspuns:

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2. Daca spun ''PA'' nu inseamna ca plec!

3.Stii? Vad viata ca pe un joc.Sunt pasionata mereu de primul loc.

4.Ma exprim sa intelegi mesajul! Eu nu-s m*-ta sa cenzurez in fata ta limbajul!

5. Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.kiss

6.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

7.Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac!

8.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

9. Vrei atentie? Fa-te semn de circulatie.

10.O data cu magia. dispare si misterul!

11.Traiesc o poveste si visul e culoare!

12.Educata de destin, simt multe si arat putin!

13.Relax domnisoara, nu esti decat o tarf* ordinara!

14.Degeaba ma privesti confuz acum! Oricum raul e deja facut!

15.Am o vorba de la tata:''Intro zi se-nvarte roata''!

16.Pentru mine sunt niste amintiri care vesnic o sa doara! Pentru tine e doar o poveste de seara.

17.Am intrebat multe.Insa raspunsul tau va fi cu puncte puncte!

18.Cand am avut toate raspunsurile, intrebarile s-au schimbat!

19.Chiar daca unii nu ne lasa sa traim, primiv inainte si ironic le zambim!

20.Sa-ncepem cu inceputul:'De azi promit sa uit trecutul!

21.Hai Bye`Bye! Ramai cu bine.Vezi ca-ntreaba c*rvele de tine!

22.Profita de fiecare clipa.Ca in fiecare paradis exista cate o ispita.

23.Beau bere..Sa-l fac sprits pe Jack Daniel's.

24.Sentimentele sunt cea mai dura arma!

25.Pastreaza copia, dar nu uita originalul!

26.Ai curaj sau doar tupeu ca sa intrii in jocul meu!

27.Acum zi, ce faci? Vii mai aproape sau te retragi?

28. Facem tot ce simtim si nu ne oprim. Tarim viata din plin!

29.Inainte iubeam sa te ador.Acum iubesc sa te omor!

30.Il iubesc.dar prostul nu-si da` seama!

31. Te gandesti, aberezi, trezeste-te..Prea frumos visezi!

32.Nu-mi place sa-mi spui [PA]! Nu uita..asta e replica mea!

33.Inselatul nu e o greseala, ci o alegere

34. Vrei lectii de viata? Astea nu se gasesc la piata!

35.Neaga tot, nu vrea sa recunoasca.Ca m-a inselat cu prima curva proasta!

36.Imi place sa trag marijuana pana ma cred zeu!

37.Stapaneste-ti ura si foloseste-ti gura doar atunci cand sugi ****!

38. Daca le dai prea multa atentie esti o zdreanta!

39.Ia atitudine fetito si scuipa-i in fata!

40.Nu vorbesc frumos cand imi vine sa-mi bag ****!

41. Poti sa ma urasti, nu te condamn! Dar cand suntem fata-n fata tot tu-mi esti fan!

42. Daca tu esti ingerul, atunci port eu coarnele.Ma-ntorc unde demonii m-asteapta cu goarnele!

43.Ba! Ti-am mai zis ''Du-te dracu''Daca imi rupi inima iti rup capul!

44. Te mai bag o data-n mama ta.Te pup.Si am plecat!

45.Don't cry! Say ''*** you!'' and smile.kiss

46.Cand am spus STOP, stop sa fie!

47.Omul intelept nu spune ce gandeste!

48.Baietii mari nu plang, ei doar mimeaza totul! oh go on

49.Pentru ca eleganta impune respect!

50.Crezi ca ma impresionezi atunci cand aberezi?

51.Inca o lovitura.Dar e una sub centura!

52.Pana si regina ghetii te trateaza ca pe o c*rva!

53.Roz cu picatele verzi vrei za vezi de te i-ei in gura cu mine!

54.Cu aripi frante poti doar sa-nveti cum sa cobori!

55.Auzi Miss? Cate nopti ai prestat ca sa ajungi ce esti azi?

56.Nu toate blondele sunt proaste.Dar tu intreci orice masura!

57.Nu gasesc un sinonim sa te reprezinte!

58. Mi-am irosit 2 minute din viata sa te aud cum te lauzi.Narcisisto!

59.Imi spui ca sunt un inger si ca ingerii nu plang!

60.Arati ca un pom de Craciun! Paiete, bijuterii si tone de machiaj!

61. Vocea ta gingasa nu ma sperie!

62.Nu-ncerca sa respiri aerul cuvenit mie!

63.La vrajeala ta nici gradinita nu o combini.

64.Mai sunt si golani care se indragostesc!

65.Degeama ai capul mare dar creierul gol!

66.Esti frumos sa moara mama ta! Zici ca esti desenat cu stanga!

67. Poti sa ma consideri sters, guma peste creion!

68.Ce nu ma intereseaza nu ma raneste!

69. Poti sa te duci! Din partea mea, frate, fa-te muci!

70.P*la mea.Usor usor devin dependenta de tine!

71.Visele mele se spala, atunci cand ploua iar afara!

72.Esti mai zdreanta decat presu ma-tii de la intrare!

73.Intro zi am sa ma marit! Dar nu cu tine.

74.Inteleg ce vrei sa zici, desi e evident ca tu nu intelegi!

75.Nu spune prostii mereu, ci doar cand deschide gura!

76.Ai terminat de vorbitt sau mai trebuie sa dorm?

77. Fa Du-te! Eu nu pun botu! Sunteti prea multe

78.Ai o voce frumoasa.De ce o irosesti vorbind?

79.Ai fata de radio!

80. Te batai pe house nasol.Te prefaci ca bei si porti gentuta.Ba puta..Esti gay?

81.Sa pice Raiul pe Pamant' stig pana-mi crapa capul.Nu ma faceti sa urc eu la voi ba, ca va ia dracu!

82.Paranormal,apar cand par sa dispar!

83.Stai putin..Ma-ta e t*rfa' e pleonasm!

84.Am o boala pe tine, Da-ti-as m*ie fata!

85.Cand viata iti intoarce spatele-F*te.o

86.Esti mai prost ca un ciob de hartie!

87. Tu esti prima...T*rfa infecta!

88.Te oftici si-mi strigi ''m*ie''! Dar stai asa, nu te-am intrebat ce face maica-ta!

89. Vreau sa afle toti, nu sa citeasca in stele! Ma comport exemplar, dupa standardele mele!

90.Ti-o dau la m*ie pentru tot ce spui, pentru tot ce faci, pentru ca ma ataci!

91.Deschide ochii''iti soptesc la ureche! Viata-i t*rfa si tu esti sufletul ei pereche!

92.Caracterul omenesc te lasa des fara cuvinte!

93. Poate chiar stii ce zic, sau poate o iei in gluma!

94.Prieteni falsi ce m-au ajutat ce sunt să fiu, i-am numărat pe un singur deget, pe cel mijlociu.

95.Si noi, astia frumosii, mai avem momente cand suntem deprimati, dar ne uitam in oglinda si ne trece! laughing

96. Tu ca mine numai găsești.
- Eu ca tine nu mai caut!

97.E ziua în care soarele a zâmbit la toţi...de data asta nu s-a mai oprit la colţ!

98.Imaginează-ţi că o dau lipsit de graţie.Na`**** că nu ai atâta imaginaţie

99. Zâmbet stingher, eşti între demon şi înger, între cuget şi rânjet, între tunet şi fulger

100.Nu există perfecţiune,****, nu-ţi pierde timpul încercând să găseşti limitele legii infinitului:*
101.Pentru fiecare gheara de tigru si glont de mare calibru, Degaj energie pozitiva caut starea de echilibru

102.Nu vreau stres, mă caută des♥

103. Cânt pentru ce am avut, şi ţip pentru ce am iubit.

-Sper ca te-am ajutat! Fundita?

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Dragostea ii arata omului cum ar trebui sa fie!
-Nu-ti petrece timpul cu cineva care nu e bine dispus cand e cu tine!
-Cel mai frumos cadou pe care il poti darui cuiva este intreaga ta atentie!
-Nu lasa sa devi prioritate pentru cineva caruia ii esti doar o optiune!
-Surasul a fost inventat de un om care nu-i placea sa se certe!
-Pentru lume fi doar o persoana oarecare, pentru o persoana fi un univers!
Dar te poti uita si pe :https://www.facebook.com/pages/Citate-celebre/282315994249
Chiar daca-i pe Facebook...
Http://www.citatecelebre.net/

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| inconscient a răspuns:

Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte.

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.

Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria ta valoare.

Focul intareste mereu ceea ce nu poate distruge.

Experienta este cel mai dur profesor, pentru ca intai iti da testul, apoi iti spune care era lectia.

Daca gasesti un drum fara obstacole, probabil ca acel drum nu duce nicaieri.

Adevarul este pretutindeni, dar nu-l recunoste decai cel care-l cauta.

Intelepciunea este adevarata numai stiind ca nu stii nimic.

Asta vroiai, sau altceva? big grin

| CityOfSatan a răspuns:

Life is like a book.You have to know how to read it.

| Claudiaeredit a răspuns:

* Totul e bine cand se termina cu bine.
* Cântăriţi jurăminte cu jurăminte şi veţi cântări neantul.
* Cand iubita imi jura ca este intruchiparea adevar...

VEZI MAI MULTE STATUSURI AICI http://estatusuri.cabanova.com/

Sper sa iti placa *

| ŁøRik a răspuns:

Http://loredainne.tumblr.com/
pe blogul meu poate vei gasi ceva si pentru sufletelul tau:**

| vox22 a răspuns:

Noapte buna somn usor
ingerasii te-nconjor
de la luna
noapte buna
iar de la micuta stea
un sarut din partea mea.

un prieten bun m-a intrebat
versuri daca am publicat
in urma cu vreo doi ani
i-am raspuns ca nu am bani
cum a aflat
ca sunt sarac
parca sia bagat zilele in sac
adio prietenie.

daca as fi un puisor
in patul tau sa ma strecor
cu un sarut sa te rezesc
si sa te iubesc

bine eu acum ti-am dat poezii...
"Intr-o relatie adevarata ambii parteneri incearca sa ofere tot ce au ei mai de pret si chiar ajung sa dea mai mult decat au. Nu este vorba despre merite si, cu atat mai putin, despre obligatie. Ceea ce conteaza este sa incerci sa iti faci partenerul cat mai fericit pentru ca fericirea lui se adauga la fericirea ta. Totul sta in mainile tale, tot ce ai de dat, tot ce ai de primit.
Exista intotdeauna ceva de iubit. Si daca nu ai invatat asta, inseamna ca nu ai invatat nimic.

share
Share on facebook Share on twitter Share on email

Nu te îneci căzând în râu, ci rămânând scufundat în el.
Nebunia înseamnă să faci acelaşi lucru în mod repetat şi să te aştepţi să obţii alt rezultat.
Funda?

| pisicutzaPOKERITZA a răspuns:

Despre viata: La sfarsit doar vom regreta sansele de care nu am profitat si deciziile pe care am asteptam prea mult timp sa le luam!
Despre iubire:Cand viata ti se pare grea si tu vrei sa o usurezi trebuie sa ai trei arme: Sa iubesti, sa ierti, sa uiti!
Sper ca te-am ajutat!

| Bogmina a răspuns:

Cele mai frumoase mesaje de dragoste adunate de pe net

Fiecare bataie a inimii mele, reprezinta un mesaj cu " Te iubesc" pentru tine.

Ii multumesc cerului ca mi-a trimis cea mai frumoasa si stralucitoare stea! Aceea esti tu!

Un ocean are mai putina apa, decat dragostea care exista in inima mea pentru tine!

Lumea este un loc aglomerat si ocupat si adesea uitam sa mentionam lucrurile care salasluiesc in mintea noastra. Astazi vreau sa-ti spun ca esti bucuria vietii mele, barbatul special din lumea mea si ca as putea sa ma indragostesc de tine, din nou si din nou la infinit.

Atingerea ta calda si speciala imi arata cat de mult ma iubesti.

Pretuiesc viata noastra impreuna si sunt recunoscatoare ca vei fi dragostea mea mereu!

Cand ma uitam la cer vedeam doar norii si ploaia ce cadea. Apoi, ai aparut in viata mea si dintr-o data soarele a inceput sa-si faca loc printre nori. Am invatat sa vad din nou cand mi-ai dat inima ta. Mi-ai aratat cum sa iubesc din nou, fara teama. Esti curcubeul din zilele ploioase si rasaritul in zilele senine!

Dragostea ta este o sursa de putere care ma alimenteaza continuu. Este o binecuvantare in atat de multe feluri. Tot ce insemni pentru mine nu poate fi exprimat in cuvinte. Doar inima are acest dar. Traiesc pentru imbratisarea ta calda si vreau sa stii cat de pretios esti pentru mine. Te iubesc.

Nu exista destule cufere care sa cuprinda dragostea ce ti-o port pentru ca ceea ce simt pentru tine, continua sa creasca din ce in ce mai mult cu fiecare zi pe care o petreci in viata mea!

Frumusetea ta este muzica care imi umple inima cu gratie. Mi-ai transformat noptile intunecate in seninatate cu darul zambetului tau. Ai venit in lumea mea si ai pictat culoare in jurul meu. Mi-ai facut din nou cunostinta cu curcubeele si te iubesc!

Nu pot sa pun in cuvinte ce simt despre viata noastra impreuna. Stiu doar ca e speciala, datorita tie. Imi ia doar un moment sa-ti spun Te iubesc, dar o viata intreaga sa iti arat cat de mult insemni tu pentru mine!

Inima ta e casa mea. Calda si dulce, este singurul loc in care vreau sa fiu in orice moment al zilei. Te iubesc!

Ceva se intampla cand ma privesti pentru ca uit sa vorbesc. Ceva se intampla cand imi saruti buzele pentru ca genunchii mi se inmoaie. Esti cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat!

Dragostea mea este neconditionata. Fie ca ea sa te insoteasca atunci cand esti departe!

Cateodata ochii mei devin gelosi pe inima. Si sti de ce? Deoarece… tu mereu ramai aproape de inima mea si departe de ochii mei.

Trebuie sa fi un bun alergator, deoarece alergi in mintea mea. Trebuie sa fi un bun hot, pentru ca mi-ai furat inima!

Cand treci printr-o perioada proasta, adu-ti aminte ca exista Cineva in cer care te iubeste si are grija de tine si cineva pe pamant caruia ii pasa de tine - eu sunt aceea!

Toata lumea ar vrea sa fie ca si Soarele, pentru a-ti lumina viata. Eu as prefera sa fiu ca Luna, pentru a putea sa-ti luminez cele mai intunecate clipe, atunci cand soarele nu iti lumineaza viata!
Dragostea... Toata viata mea am auzit despre ea, am citit despre ea, am visat la ea, am plans dupa ea. Acum, langa tine, am gasit-o!
Intre noi exista un ocean.

Padurile si muntii ne despart. Nu sunt superman, dar da-mi o secunda si voi zbura peste mari si tari pentru a-ti trimite dragostea mea. Ai primit-o?

As vrea sa fiu o lacrima in ochiul tau, pentru a putea aluneca pe obrazul tau si a ajunge pe buzele tale, dar nu as vrea ca tu sa fii o lacrima pe obrazul meu pentru ca te-as pierde ori de cate ori as plange...

Daca sarutarile ar fi apa, ti-as darui un ocean intreg. Daca imbratisarile ar fi frunze, ti-as darui o padure. Daca dragostea ar fi spatiu, ti-as darui o galaxie. Daca prietenia ar fi viata, ti-as da viata mea!

Orice ai face, sunt alaturi de tine. Sper ca toate visele tale sa se implineasca. Oricunde, oricand, voi fi langa tine dorindu-ti dragoste si fericire. Pentru ca te iubesc!

Exista 4 etape catre fericire : 1.eu 2. tu 3.inimile noastre 4.noi doi impreuna!

La ce foloseste frumusetea fara inteligenta, banii fara fericire, zambetul fara sentimente, viata fara tine?

O persoana pe care o iubesti reprezinta o extensie a ta. Fara ea nu esti complet, asa ca te rog sa ai grija de tine pentru ca nu vreau sa pierd o parte din mine!

I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si mi te-a dat pe tine!

Daca ar cadea cate o stea de fiecare data cand ma gandesc cu dor la tine, atunci nu ar mai fi stele pe cer. Daca deseara te vei uita la cer si nu vei vedea nici o stea, sa stii ca este din vina ta, pentru ca m-ai facut sa te iubesc atat!

Credeam ca viata este nedreapta cu mine si mi-a dat multe motive ca sa o urasc. Dar acum, cum as putea uri viata asta minunata care mi te-a dat pe tine?

Pot sa-ti spun astazi ca te iubesc? Daca nu, pot sa-ti spun maine? Dar poimaine? Pentru ca te voi iubi in fiecare zi din viata mea!

Aseară am adormit cu zâmbetul pe buze, pentru că ştiam că te voi visa. Astăzi m-am trezit cu un zâmbet, pentru că nu esti doar un vis.

O zi poate incepe fara un SMS de la mine catre tine, dar nu poate incepe fara ca eu sa ma gandesc la tine.

Ceea ce scriu acum nu sunt cuvinte, ci bucati de suflet si de minte, caci dragostea nu se scrie, se simte. Te iubesc!

Esti primul meu gand inainte de a ma trezi, si esti ultimul meu gand dinainte de a ma culca. Vroiam sa stii asta...

Daca am fi pietre nu am avea nevoie de cuvinte, daca am fi picuri de ploaie nu am avea nevoie de lacrimi, dar suntem oameni si avem nevoie de dragoste oricat de departe ar fi ea si oricat de greu ne-ar fi sa ajungem la ea!

Daca va trebui sa mori inaintea mea, intreaba daca poti lua cu tine o prietena...

N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-ai fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem impreuna si nimeni si nimic nu ne va desparti vreodata! Te iubesc!

Iubirea e tot ce dorim, iar in final e tot ce-am avut. Daca exista un sens al vietii... atunci EA este

Un duh mi-a promis 3 dorinte. Eu i-am spus ca nu vreau 3, nici macar doua, ci una singura: Mi-as dori sa te am pe tine!

Ti-am scris o scrisoare cu picaturi de ploaie iar cu vantul ti-am soptit-o. Am chemat vantul si i-am spus sa te mangaie; am adus pasarile si le-am pus sa-ti cante. Am inflorit copacii pentru tine si am topit zapada. Iubitule, daca inca nu ti-ai dat seama, sa stii ca eu sunt primavara si, si... Te iubesc!

Vreau ca in fiecare seara sa dorm cu tine, iar in fiecare dimineata sa fii tu cel linga care ma trezesc!

Stiai ca te iubesc mult?!
Stiai ca mama ta este hoata?! Deoarece a furat doua stele de pe cer si le-a pus in locul ochilor tai!

Daca as amaneta un gram din dreagostea mea pentru tine, ti-as cumpara lumea intreag!

Nu pot sa dorm si ingerasul mi-a spus sa ma gandesc la ceea cei mai frumos in viata mea. M-am gandit la tine pentru ca viata mea esti TU!

Matematica se invata in scoala si mai greu si mai usor, dar iubirea se invata fara niciun profesor."

Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa te iubesc.

Deschide geamul - ti-am trimis un sarut prin vant, primeste-l!

Prajitura cu frisca si ciocolata, cirese si toping din plin...stii ceva mai dulce de atat? Eu da: pe tine!
Cand iubesti o persoana, e ceva! Cand o persoana te iubeste, e altceva! Cand iubesti o persoana care iti intoarce dragostea, atunci e totul!

Daca imi este pofta de ceva dulce stiu ce trebuie sa fac, sa vin la usa ta si sa iti cer un sarut!

In prag de seara
In prag de seara, cand luna stralucind apare,
In zori de zi, cand soarele rasare,
In fiece minut, iubite imi cant,
Iubirea ce ti-o port in gand
In gand, in suflet, cu tot trupul
ametiat de a ta suflare
Te iubesc si caut sa iti spun ca dragostea, iubite, n-are asemanare!

Voi merge alaturi de tine pe strada cu o conditie: ascunde-ti aripile pentru ca lumea sa nu stie ca tu esti ingerul meu!

. Sper ca ti-au placut :* Fundahappy ^^?

| DoarLorena a răspuns:

"Nu inceta niciodata sa zambesti! Niciodata nu stii cine s-ar putea indragosti de zambetul tau."

| Suzana_Diaconu_1992 a răspuns:

Da haioase rauI!