| Alecsandra95 a întrebat:

Vreau niste citate dragutehappy despre viata, dragoste, prieteni. :* Funda cele mai frumoase. happy

Răspuns Câştigător
| paaauul a răspuns:

Uita`te la poza mea! Nu e nimic ciudat. Doar eu! Si totusi. uita`te mai atent! Ai observat? E fiinta pe care tu o iubeai candva!"
Anunta`ma cand vrei sa te convingi cine sunt cu adevarat. Lasa minciunile fraierilor pe care le-ai ascultat.Formeaza numarul meu de cate ori vrei sa vorbim, cheama si o sa vin sa lamurim.
Te-am pierdut... acum zambesc, dar continui sa te iubesc.
Priveste`ma in ochii sa intelegi sentimentele pe care nu pot sa ti le spun.
Rasul ei copilaresc ti-a ramas in adancu` sufletului. E inocenta, dementa, dulce cand vrea. Si ar fi putut fi doar a ta!
Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange!
Inima ta nu mai este deschisa pentru mine… asa ca trebuie sa plec… te-am iubit atat de mult…
Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.
Hai` du-te si nu privi în urma.
Spui punct`. Dar nu se termina niciodata! Pentru ca te atrage ca nici o alta fata.
Strânge-ma în brate si atunci când îti spun : "lasa-ma, n-o face!"
Mi`e dor de unele momente, unele chiar demente, unele hazlii, altele de care nu vreau sa`mi aduc aminte.
Pentru mine au contat acele momente cand fara sa vrei m-ai facut fericita.
Acum ne intalnim pe strada si imi zambesti.Pastrezi secretu`n tine, stiu ca ma iubesti[
Te detesti. O vezi cum pleaca cu ochii goi. Tu prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi!
Erai pe primul loc, niciodata sa nu uiti, ca pentru tine am renuntat la multe si la multi
Mi`e dor sa te privesc fara sa spun nimic. Mi`e dor sa numar secundele un pic cate`un pic
bineinteles ca nu`i clar. oricum te iubessssc; x. | Ador sa am imaginea ta intiparita in minte Fredonand acelasi nume ce ma lasa fara cuvinte.; x"
acea copila. cu acel ceva special! :"
Aproape tot se iarta, nimic nu se uita!

1 răspuns:
| mysterious1 a răspuns:

Citate de dragoste
Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii. – Paul Eluard
Dragostea e asemeni febrei; nu le putem stapani pe nici una si nici nu putem limita durata sau intensitatea lor. – La Rochefocauld
Dragostea eterna dureaza 3 luni. – Necunoscut
Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Dragostea arata omului cum ar trebui sa fie. – A. P. Cehov
Iubirea! Este aripa daruita de Dumnezeu sufletului pentru a urca la el. – Michelangelo Buonarotti
Iubirea este arhitectul universului. – Hesiod
Dragostea ii face pe oameni sa se simta egali. – F. M. Dostoievski
Ca un om sa iubeasca pe altul e probabil cea mai grea sarcina care ne-a fost incredintata, sarcina suprema, examenul final, opera pentru care toate celelalte sunt doar un preludiu…. Iubirea e un imbold pentru fiecare sa se desavarseasca, sa devina cineva, sa devina o lume el insusi de dragul cuiva. – Rainer Maria Rilke
Iubirea nu inseamna placere. – Confucius
Citate despre prietenie
Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane. – Octavian Paler
Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii. – Aristotel
A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger. – Nichita Stanescu
Prietenii mei nu sunt multi, dar sunt nenumarati. – Nichita Stanescu
Placerea adevarata este de a sta cu cineva la masa. – Antoine de Saint-Exupery
Prietenia este, in primul rand, pacea reciproca si zborul spiritului pe deasupra amanuntelor vulgare. – Antoine de Saint-Exupery
Ospitalitatea, curtoazia si prietenia sunt intalniri ale omului in om. – Antoine de Saint Exupery
Nu prea stiu de ce-ti scriu. Simt ca am mare nevoie de o prietenie carea sa-i incredintez nimicurile ce mi se intampla. Poate ca-mi scriu chiar mie. – Antoine de Saint Exupery
Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi. – Antoine de Saint Exupery
Nu cunoastem decat ceea ce imblanzim. Iar oamenii nu mai au timp sa cunoasca nimic. Cumpara lucruri gata facute de la negustori. Si cum nu exista negustori de prieteni, oamenii nu mai au prieteni. – Antoine de Saint Exupery