| Alexutsa_8446 a întrebat:

Buna`! Vreau si eu niste statusuri frumoase. Cele mai bune primes funda. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| viatadecacatt a răspuns:

M``ai iubit cu`adevarat sau te`ai jucat
mi-ai promis c`o sa ma tii si m`ai lasat sa cad

Te-am iubit, dar tu.ai plecat si mi-ai luat sufletul.

Si pun pariu ca ti-ai dorit candva... ceva ce n-ai putut avea...si te intrebai cum oare doar altii pot sa zboare. s-ajunga ei la steauaaaa ta!

Daca esti desteapta, lumea e a ta. Nu lasa pe nimeni sa-ti atinga inima

Gaseste-mi loc in inima ta.

Nu e nimic, Sunt obisnuita, Pic sa ma ridic, o iau d la capat cand prezentul nu`mi ofera nimic.

EU si TU intr'un cadru imperfect... Ametzitor, copleshitor ma strangi la piept
Nu o lasa sa plece, stii ca e singura care te intelege!sad

Astăzi eu îţi mulţumesc, ai tot ce îmi doresc, imi faci frumoase zilele, nopţile! Astăzi ai iubirea mea, nu te voi lăsa, tu mi-ai promis cândva că vom fi mereu aşa! :X

Citeste, retine, baga bine in cap... si nu uita nici intr-un veac... Eu sunt fetita ce ti-a pus capac

o fata, nu o lasa ca tine la tine, Te iubeste si tot ce face, face pentru tine!

Certurile stii, faze, prostii. Sau cand ne purtam ca niste copii. Ce zici ...Ai uitat? Vrei sa-ti amintesc.tot ce conteaza e ca TE IUBESC!

Ai nevoie de`unu hotarat sa te iubeasca. N`ai nevoie de vreun prost sa te dezamageasca!

Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.

Sa faci diferenta intre mine si ele. Toate te vor, dar nu te vor iubi ca mine.

Love is like the wind you can`t see it but you can feel it

Tot ce se intampla sa ramana intre noi.Si peste toate sa trecem amandoi...Sa-mi fi aproape in noptile cand n'am somn, sa imi spui ce vreau s'aud si sa adorm.

Intr`o lume intreaga esti doar o fiinta, dar pentru mine esti orice dorinta. love struck"
Ma trezesc si realizez ca esti ce`mi doresc, doar langa tine pot obstacole sa depasesc, visele toate sa le indeplinesc. Te iubesc! love struck

2 răspunsuri:
| JustBelive a răspuns:

1. Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.
2. Am invaTaT Ca oricat Ai PlaNge LumeA Nu Se OpreSte In LoC Pentru DureRea TA.
3. Am invatat sa visez. Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi.Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu. Dar o accept asa cum este.
4. TotUl TReCE dAr tOtUl nu Se UitA!
5. Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat!
6. Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile or sa te impiedice sa vezi stelele!
7. Mi-e frica sa spun ca nu mai esti...
8. In intuneric tu esti lumina care imi da viata!
9. Nu plange ca s-a terminat ci zambeste c-ai scapat!
10. Tu poti sa te-ndoiesti de soare, de focul ce scanteie-n stea, de legile nemuritoare; Dar nu si de iubirea mea!
11. Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…
12. Totul e ca o lume de cristal, iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying
13. A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna.
14. Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape
15. E atat de frig. lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata
16. Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe altcineva. te simti singur
17. Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine/ nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine
18. Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte
19. Viata e plina de necazuri dar si bucurii.asa ca incearca s fi tare cu fiecare pas.
20. Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.
21. Singura, fata in fata cu noptzile si cuvintelecrying. te iubesc:X.
22. Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te kca altii ar da orice sa traiasca.
23. Azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist.
24. Sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.
25. Status de tristete, nu mai cred povete… /status de tristete, gand de batranete…/ status plin de dor, ranile ma dor… /status plin de dor, iar nu esti amor.
26. Iti cer iertare, stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma.
27. Eu il bex pe prostut si asta nu realizeazasad
28. credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…
29. Azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.
30. Lacrimile spala inima ce-i rana.
31. Daca-o h sa va placa/sebi-o sa mai faca/le scot ca pe banda/ fac si la comanda. big grin laughing
32. Am invatat sa plang cu zambetul pe buze.
33. Caut cu o tor? stins?… r? spunsuri inghe? ate pe veci. sad
34. Am inv? at c? dureaz? ani s? câ? tigi încredere? i doar câteva secunde s? o pierzi.
35. Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc.
36. Cand vezi ca iti zambeste o femeie mai bine IMPUSCATE pentru ca ea nu merita zambetul tau
37. Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.
38. Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!
39. Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.
1. Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.
2. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.
3. Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.
4. Prietenia este tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.
5. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

Se spune,
K atunci cand iubesti,
Uiti cine esti!

| Th3Oo a răspuns:

Buna! Ingerasul e pe-un nor, tu dai buzz eu dau ignore.
Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara….
Am oprit o picatura de apa si i-am vorbit de tine, dar ea mica si indiscreta a spus la toti, si acum cand ploua aud numele tau peste tot…
Sunt oglinda adevarului uitati-va inauntru si descoperiti golul ce este in voi…
Gelozia nu e lipsa de incredere e frica de a pierde pe cine iubesti…
Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura…
Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul!
Mos Craciun cauta reni noi…BUZZ daca esti disponibil…
Cupidon a ramas fara sageti…te rog sa-mi inapoiezi sageata ce am lasat-o in inima
ta deoarece am stricat-o degeaba.
Mergem la scoala sa nu ne plictisim acasa…
Ocazie unica, ma ofer pentru tine. Sunt mic si dragalas cu manual de utilizare si am verificare tehnica pana-n 2010.
Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…
Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
Cei care te critica nu vor decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!
Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.
Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul…
As vrea sa fiu un fulg de nea chiar daca as trai putin macar as fii pentru o zi fericita si apoi as muri linistita…
Fiecare cuvant e o speranta in plus… cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape… iar eu inca visez…
Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti…
Alcoolul omoara incet incet……nu conteaza, nu ma grabesc
Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.
Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?
Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca … sa isi dezvolte ambele calitati.
Fii fericit cat traiesti pentru ca mort o sa fii mult timp...
Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit happy si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger!

Sper ca te-am ajutat... fundita?