| madyxo a întrebat:

vreau si eu sa stiu cum pot marii o poza dupa ce o iau de la avatar cu program?
Ca am unele poze la avatar care nu le mai am in pc si daca le iau cu program sunt mici sad
Cum pot sa le maresc dar fara sa stric claritatea?
fundita:*

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

In calculatorul tau este un program PAINT! cu el poti mari pozele dar ai o anumita limita pentru ca, cu cat le maresti mai mult pierzi si din claritate (le poti mari cu 40% fara sa se observe la unele chiar si mai mult) Mai intai te duci in Start si in bara de cautare scrii Paint apoi clik pe lipire>lipire ca >se deschide o fereastra din care navighezi si te duci dupa folderul unde ai poza si dublu-clik pe ea! Asa ai adus-o in Paint >clik pe redimensionare bifezi "pixeli" (si in acel moment o sa-ti apara acolo ce dimensiune are poza ta ) stergi cifrele si le maresti cu cat vrei tu (adica in loc de 600 pui 800)>clik OK si poza apare marita! Pentru a salva poza clik pe fereastra albastra paint din stanga sus si in noul tab deschis te duci la salvare ca PNG sau JPG>clik OK si poza s-a salvat in pc marita!

| AlexUnder a răspuns:

Claritatea nu se va strica doar daca o maresti si apoi ii reglezi calitatea cu fotoshop

| ndjfmkf a răspuns:

Cum pot lua pozele de la avatar?