| Rosu_Cristi_1982 a întrebat:

Ca minor eu avand aproape 14 am voie sa fac gratar in aer liber intr-un loc care, nu este amenajat cu gratare facute de stat/primarie(Cest loc fiind langa un parau langa Rapa Rosie langa Srcas, daca cunoasteti locul)? fara un insotitor adult

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nici adultii n-au voie dar minorii. Acum nu stiu unde este locul dar banuiesc ca nu vine nici dracu pe acolo si in sat va mai cunosteti cu politistii.

| GeorgescuMark a răspuns:

Nu este voie.Doar intr-un loc special amenajat sau cu o persoana care are peste 18 ani!