| kayan a întrebat:

Ca tot vorbea cineva de George Carlin... va place stand-up-comedy-ul? Care va sunt comediantii preferati? un link de pe youtube este binevenit big grin

Răspuns Câştigător
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Carlin e cel mai tare! Ii stiu cam toate show-urile pe de rost. blushing
Richard Pryor e bestial si el. Russell Peter de asemenea.
Jeff Dunham e arhicunoscut cu Ahmed. dar e ventriloquist.happy

5 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mie imi place teo de la cafe deko... Dar recunosc ca nu am vazut prea multe show-uri de stand-up.
http://www.youtube.com/watch?v=iMyNDzv5Xvs

| kayan explică:

@ kittyalexandra: atunci iti recomand eu Dave Chappelle, Josh Blue, Pablo Francisco, Aries Spiers, Rasheed, etc, etc. laughing sunt multi care sunt foarte buni... nu te limita doar la ai nostri (dintre care doar Deko ce mai misca - dar si ei sunt cam seci) happy

| kayan explică:

@zbenguici: ma chinui de juma de ora sa-mi aduc aminte numele lui Russel Peters laughing mersi. Jeff Dunham e, intr-adevar, foarte tare... si are foarte multe spectacole (nu doar ce se gaseste pe youtube)...

| bruno9432 a răspuns:

Sunt fan! Chris Rock, Dave Chapelle... cam tot ce se difuzeaza in state la Comedy Central. Sunt cam dezamagita de ce am vazut pe la noi... dar din fericire exista stand-up comedy in alte parti.
Robin Williams (actorul) are niste show-uri geniale, l-am descoperit intamplator tot cautand episoade de Comedy Central la intamplare.

| Wisdom a răspuns:

Chris Rock big grin