| anonim_4396 a întrebat:

Cand n-o sa ne mai fure guvernul? Va dati seama ca n-ar fi criza pe pamantul asta daca politicienii n-ar mai fi atat de lacomi si nu ne-ar mai fura?

2 răspunsuri:
| chrystyna a răspuns:

Pai daca n-ar mai fi politicienii, guvernul, nu ar mai avea cine sa ne fure, nu?! Si automat nu ar mai nici criza. Dar cine sa ii dea jos? Sau macar nu se gaseste unul nebun sa arunce o bomba in cladirea lor, atunci cand st cei mai multi prezenti(la luarea salariilor sau cand vin fonduri, bani de bagat la cont)? Nu cred ca le-ar duce nimeni lipsa. Dar trebuie facut si ceva cu urmasii lor, ca si aia au "boala furtului" in sange si daca ajung ei la conducere, criza se repeta.Deci,la intrebarea ta ma tem ca nu iti poate da nimeni un rasp exact. E deja un mit.

| JustMusic a răspuns:

A idreptate si u si cristina dar tara ar iesi din crisa daca lear lua si lor din salariu macar un sfert cum ia la profi