| notsurewhoiam a întrebat:

Cand o sa fie eclipsa de maine la ce ora?

6 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Eclipsa incepe la 9 si 10, se afla in faza maxima la 10 si 40 iar la 12 si 30 se termina. Atentie insa... daca vrei sa privesti eclipsa, trebuie sa porti niste ochelari de soare speciali pentru a nu-ti afecta vazul.

Bafta!

| me a răspuns:

Este la ora 10:35.
sfat:
daca afara e senin nu te uita fara ochelari.
sper ca te-am ajutat.

| SkittlesS a răspuns:

09:09:10 deci ora 9 min 9 si 10 sec va fi acoperit 77%

Dar depinde de oras la oras

uite pe linkul asta vei vedea un grafic da? mai jos e cu albastru il vei vedea :) :-*

http://www.evz.ro/......17253.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
O eclipsă parţială de Soare va avea loc mâine. Ea va putea fi observată şi în România, unde treisferturi din discul Soarelui va fi întunecat. Eclipsa va începe mâine dimineaţă la ora 9 şi 3 minute în sud-vestul ţării, urmând ca la 9 şi 14 minute să cuprindă întreaga ţară. Maximul se va produce la 10 şi jumătate, iar sfârşitul eclipsei va fi la ora 12 în vestul ţării. În 2011 vor mai avea loc două eclipse totale de Lună, pe 15 iunie şi 10 decembrie.

| alexelu1 a răspuns:

Pe la amiaza intre orele 6:00 pana la ora 12:43