| iuandfto a întrebat:

Cand se deschide oficial Transvagaraseanu? E periculos sa circuli pe acolo?

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Data nu stiu, dar cred ca se va deschide curand. Iar de periculos nu este. se poate merge si cu masina pana sus si pe jos. Noaptea se poate dormi acolo fara nici o problema. Nu ai probleme cu ursii ca in Brasov sau Valea Prahovei. Merita sa mergi. Este fantastic de frumos. Pa

| ilovemusic a răspuns:

E genial peisajul! Am facut tot traseul impreuna cu niste prieteni si cand te uiti in urma parca ar fi un carusel, adica e prea frumos:X.Cand am urcat noi am nimerit intr-o zi ploioasa si n-am putut sa vedem balea lacbig grin.

| KidDu` a răspuns:

Ba nu. drumul nu este aproape deloc prost.
Adica am fost vara trecuta mai precis in perioasa de 10-15 august si drumul era asfaltat si abia daca zareai cateva gropi din km in km. In plus nu ma vorbim de peisajul minunat :x
Doamne m`am intoarce pe TransFagarasan ori de cate ori as avea ocazia :x
In plus eu stiu ca se deschide de pe 1-15 iunie. Cam asa in zilele acelea. Nu e deloc periculos. Desi uneori cand privesti in jos de pe sosea te apuca frica :)). Dar oricum privelistea merita totul.

http://augustinc.files.wordpress.com/2009/03/transfagarasan.jpg

http://augustinc.files.wordpress.com/2009/03/transfagarasan_road.jpg [ cand am trecut pe aici mi-a placut cel mai mult :)) ]

Daca mergi cu cortul este chiar minunat dar depinde de vreme :|. :))
Eu cand am fost a fost o vreme minunata. Deci intr-o noapte a batut extrem de tare vantul :))
Ei asta este :*
Daca mergi pe transfagarasan nu ai ce regreta isi garantez eu :x
Papa :*
Sper ca imi dai o fundita >:D<
Mersii :*:*
papa >:D<
Vacanta placuta:*

| KidDu` a răspuns:

Fundita pls [-o< rolling eyes

| Goofy77 a răspuns:

Oficial dupa 15 iunie dar drumul este foarte prost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau - goofy77 - am fost in septembrie si drumul este exceptional, asfalt proaspat, belea!
Nu este periculos daca sti sa mergi si ai experienta. Poti incerca si senzatii tari, daca te tine!
Peisaje de vis, merita, nu trebuie ratat.