| AnemonaP a întrebat:

Cand se sarbatoreste sfantul Teodor in 2011? funditzuca

Răspuns Câştigător
| Skylerx a răspuns:

Eu stiu ca se sarbatoreste intr-o sambata, in 12 martie. Succes in continuare.

10 răspunsuri:
| Nicolelenaa a răspuns:

Sfantul Teodor (San Toader) este o sarbatoare care nu are o data fixa, in fiecare an cade intr-o alta zi, dar intotdeauna intr-o zi se sambata. Aceasta sarbatoare se celebreaza in prima sambata a Postului Pastelui. Anul acesta a fost pe 12 martie. happy

| 100SweetSmile4you a răspuns:

Sf. M. Mc. Teodor Stratilat se sărbătorește pe 8 februarie.
Sf. M. Mc. Teodor Tiron se sărbătorește pe 17 februarie. Sâbăta col
Sf Teodor se sărbătorește și pe 26 februarie, zi denumită și „Sâmbăta Morților"
Pe 12 martie,Sâmbăta Sf. Teodor, zi denumită și „Poeminrea Morților", când se face dezlegarea la ulei și vin
Pe 22 aprilie, Sf. Teodor Sicheotul
Pe 3 decembrie, Sf.Mc. Teodor

| aaaaaaa1 a răspuns:

Uita-te aici poate gasesti http://www.noutati-ortodoxe.ro/calendar-ortodox/
fundã te roog

| unCalutz a răspuns:

8 februarie

| unCalutz a răspuns:

Eu am calendar si acolo scrie 8 februarie.

| Hombre a răspuns:

De sfantul Bulea.

| coralia_5862 a răspuns:

Febroarie 8 M Sf. M. Mc. Teodor Stratilat
febroarie 11 V Teodora împărăteasa
febroarie 17 J Sf. M. Mc. Teodor Tiron
febroarie 26 S Sf. Sf. Teodor (Sâmbăta morţilor - Moşii de iarnă) e foarte importnatwinking
sambata, 12 Martie sf Teodor Stratilat-cred ca la asta te referi big grin
funda?

| blackcherry_2770 a răspuns:

Pe 17 februariebig grin

| RequalizeD a răspuns:

17 Februarie 2011

| alexandra_8531 a răspuns:

Pe 17 februarie...a fost... funda?big grin