| anonim5491 a întrebat:

Car nume e mai frumos Melisa sau Sonia?

Răspuns Câştigător
| anadark84 a răspuns:

Sonia! Ma duce cu gandul la o rusoaica blonda si finuta.
Melisa... suna a telenovele.

| anonim5491 explică (pentru anadark84):

Mutumesc tuturor dar pe mine ma cheama Sonia iar pe o ruda de-a mea Melisa si ne-am decis sa vedem cum se impart bineinteles ca eu am dat celui care a sp Sonia'

| anadark84 a răspuns (pentru anonim5491):

Multumesc. Nici nu vazusem poza ta de profil. Te potrivesti descrierii mele. happy

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ambele sunt frumoase!
Pa, pa.

| DayByDay a răspuns:

Melissa big grin

| BroascaCuElice a răspuns:

MeliSonia

| TsutsaHippie a răspuns:

Dupa parerea mea, Melissa. smug

| GabiiHaș a răspuns:

Soniawinking

| Sheisshe a răspuns:

Dupa m ine, Sonia

| Xtadelo a răspuns:

Prenumele feminin Sonia este o varianta a numelui Sofia. Etimologic se crede ca Sofia deriva din cuvantul din limba greaca "sofia", care avea semnificatia de "intelepciune" (Sofia era, de altfel, zeita intelepciunii la greci).
Numele Melisa este de origine greaca si are semnificatia de ''albine'',"miere".

In mitologie, Melissa, este una dintre preotesele lui Demeter, initiata de zeita in misterele acesteia. Fiindca n-a vrut sa le destainuiasca si celorlalte femei, ea a fost ucisa de catre ele. In amintirea ei, Demeter a facut ca din trupul celei ucise sa se nasca un roi de albine.

| BellaKiოNana a răspuns:

Pai amindoua sunt dragute, dar Melissa imi place mai mult.

| 拉维尼亚 a răspuns:

Sonia

Răspuns utilizator avertizat
| papushikadulcee a răspuns:

Dupa parerea mea Sonia este mai frumoshappy

| izabelalessia a răspuns:

Parerea mea ..Melisahappy Sonia parca suna asa cam neplacut urechii melelaughing

| crazyvioletflame a răspuns:

Sonia!