| oana23madrid a întrebat:

Care ar fi primul lucru care lati face daca ati castiga la loto premiul cel mare?

18 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Primul lucru pe care l-as face face ar fi sa ma bucur, asta alaturi de toate persoanele dragi mie normal. Printre lucrurile pe care le-as face ar fi sa donez o parte din bani persoanelor cu dizabilitati, orfanilor si altor persoane nevoiase. Bineinteles ca ajut toata familia sa scape de datorii, sa imi cumpar un apartament sau o casa ( eventual sa construiesc eu casa visurilor mele ). Chiar daca nu pare semnificativ pentru altii eu as cumpara Steaua de la Becali ca m-am saturat. As finanta eu echipa si as face-o campioana Romaniei si a Europei.

| AvalohAlyn a răspuns:

As da o parte din bani celor mai dragi persoane din viata mea apoi cealalta parte as folosi-o in folos(scuzati repetitia)propriu.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Sa dea Dumnezeu sa castig, ca atunci o sa vedeti ce am sa fac.

lolita
| lolita a răspuns:

As lua banii si dupa as da de baut, anul asta am castigat 360 de euro(nu la loto) si i-am cheltuit toti intr-o cina.

| Leea1234 a răspuns:

M-as opri in prima agentie imobiliara si mi-as cumpara o casa... dupa care mai vad eu!

| ing. a răspuns:

Primul lucru pe care l-as face ar fi sa tip tare tare de bucurie ca am castigatbig grin.
Apoi, vad eu ce fac cu baniismug

| monyk a răspuns:

Buna, cred ca as lesina de emotii, bani nu aduca mereu fericirea, dar contribuie mult, pe primul loc nu sunt bani, dar totusi fara bani nu prea poti face mari realizari, eu una ma multumesc cu ce am, nu sunt hapsana dupa bani, mi-ar placea sa castig bani, dar ce e prea mult strica uneori, primul lucru care l-as face in cazul in care as castiga, pffff, habar nu am, as sta putin jos sa ma calmezlaughing, apoi mi-as face diferite planuri, normal ca mi-as ajuta toata familia, cei dragi, prietenii, as ajuta si pe altii care au nevoie de ajutor, as dona din ei o particica, normal ca daca as castiga premiul cel mare, cred ca nu mi-as mai face griji toata viata, nici eu, nici familia, totusi nu cred ca banii m-ar schimba, mi-ar schimba pozitia sociala, insa as ramane la fel, nu m-as crede superioara celor sarati, as fi tot eu, naturala, normala, as incerca sa am viata care am avut-o pana acum, doar atat ca nu as duce lipsa de nimic, oricum sincer prefer sa ma lipsesc de toti banii, dar sa fiu cu cei dragi, sa fie familia mea bine si toti sanatosi, si cel mai important :as lasa toti banii din lume pentru pers iubita...

| alecs871 a răspuns:

M-as duce sa iau banii.

| zuly a răspuns:

As construi muuuuuulte camine pentru studenti.

| JesterRO a răspuns:

As infiinta un club sportiv pentru oamenii cu dizabilitati, handicapati, unde pot socializa, unde au unde sa-si omoare timpul, unde pot lupta pentru ceva, in joaca.
Mi-as lua un 4x4 si as calatori prin munti cu el si cu persoanele dragi. Si un suzuki.
As investi in ceva profitabil. Inca nu m-am gandit ce... dar e posibil daca zic aici, sa-mi fure cineva ideea in realitatelaughing.

| deejayra a răspuns:

M-as duce si as lua primul avion spre Jamaica, mi-as lua toti prietenii si as inchiria 10 dame de companie sa petrecem o saptamana intreaga asa, ca burlaciibig grin
As face cinste in fiecare zi, in fiecare weekend, o tin numai in distractie.
Casa nu imi trebuie, nu sunt cu fite... o camera si un pat sa imi dai si e destul

| ☺Clau☻ a răspuns:

As tipa de fericirelaughingrolling on the floorrolling on the floor, dupa aia mai vad eu ce fac cu baniitonguetonguetongue

| 4l3xander a răspuns:

M-as muta din tara asta infecta pe o insula tropicala din Pacific numai eu si cu cea mai buna prietenabig grin

| mada. a răspuns:

As da de bautrolling on the floor

| motanelul a răspuns:

Mi-as lua un ferrari si as pleca in germania.plus o sap de vacanta nebuna cu prieteni si familia.( as pleca in germania pentru ca acolo nu exista limita de viteza ) as dona din bani unui spital pentru copii si restul i-as investii.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cu siguranță aș investi până la ultimul bănuț în cercetare și fabricarea unui medicament care să vindece lumea de cancer și sida.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-aș muta din țară cu prima ocazie.