| kate_3254 a întrebat:

Care e faza cu "funtitza" funda? imi poate spune si mie cineva?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Funda reprezintă răspunsul câştigător la o întrebare. La o întrebare pusă de tine o să primeşti mai multe răspunsuri. Alegi răspunsul pe care-l consideri mai bun şi mai folositor şi dai clic pe funda din dreapta lui şi apoi confirmi. Nu te grăbi, aşteaptă 1-2 zile, ca să primeşti mai multe răspunsuri şi să poţi alege. Pentru a afla mai multe despre TPU citeşte răspunsurile la ÎNTREBĂRI FRECVENTE. Numai bine!

| Mentaaaaa a răspuns:

Cand pui o intrebare trebuie sa premiezi un raspuns castigator. Chestia asta nu e obligatorie dar de obicei ca sa motiveze pe cei care raspund la intrebare cei care pun intrebarea promit o funda celui mai bun raspuns si cum pe site-ul asta e o competitie pentru fundite au mai multe raspunsuri. Chestia asta se poate aplica si la raspunsuri punand la sfarsit " Funda? " practic cersind funda... Cam asa e si cu fundita.

| Iuly006 a răspuns:

Buna !
Ca sa poti sa oferi funda va trebui sa pui o intrebare la care noi sa raspundem, iar tu vei alege raspunsul care te-a ajutat cel mai mult. In dreapta raspunsului pe care vrei sa-l declari castigator este o fundita gri iar tu vei apasa pe ea, acea fundita va deveni portocalie si autorul raspunsului va avea in cont inca 100 de puncte. Bafta ! happy

| CamyAngel a răspuns:

Phai...la fiecare intrebare pe care o pune cineva cel care raspunde bun pe care vrea sa la leaga utilizatorul ce a pus intrebarea ii da funta... apare in dreptul fiecarui utilizator si uh apeesi pe ea in dreptul caruia vrei sa eu dai daca nu vrei nu dai la nimeni

| MrsPink a răspuns:

Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 10 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit happy

Asta am luat-o chiar de pe TPU si aci fundita este prmiul de 10 puncte

| W1z4rd a răspuns:

Dintre toate raspunsurile oferite pentru o intrebare, castigator este acel raspuns care se dovedeste a fi cel mai inteligent si cel mai de folos pentru persoana care a pus intrebarea respectiva, fie prin desemnare de catre aceasta persoana, fie prin desemnare in mod automat, in functie de numarul de voturi "folositor" si "inteligent" primite de la membrii comunitatii.
Procedura este urmatoarea: Dupa trei zile de la postarea unei intrebari pe TPU.ro, daca aceasta primeste cel putin doua raspunsuri, utilizatorul care a pus respectiva intrebare primeste o notificare prin e-mail, in care este invitat sa desemneze raspunsul pe care il considera cel mai bun. Utilizatorul are la dispozitie doua zile pentru a alege raspunsul castigator. Daca utilizatorul nu alege un raspuns castigator in termen de doua zile, desemnarea raspunsului castigator se realizeaza in mod automat. Astfel, raspunsul care a fost votat de cele mai multe ori ca "folositor" si "inteligent" va fi desemnat ca fiind castigator. In conditiile in care mai multe raspunsuri au fost votate de acelasi numar de ori ca "folositor" si "inteligent", primul postat dintre acestea este ales "castigator".

| happykill a răspuns:

Cel mai bun raspuns este premiat, premiu e fundita

| SupradozaDeVise69 a răspuns:

Fundita este pentru cel mai bun rasp... cel care are cele mai multe funda este userul anului sau expert.u poti da funda orikui vrei si celui mai bun rasp... cred ca ti am fost de ajutorul! Fundooi?/

| georgiana_5312 a răspuns:

E rau sa imi petrec tot timpul cu prieteni, iubitu, amantu si fostii colegi pe mes?