| existential a întrebat:

Care este adictia ta de sarbatori? big grin
Cozonac, sarmale, piftie, boeuf, carnati?
Sau cele clasice - jocuri, Youtube, munca?

14 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Cornulețe cu rahaaaaat big grin la scurt timp după ce fac un bol plin, trebuie sa fac altele, ca le termin pe toate

| existential explică (pentru AnemonaP):

Faci cornulete? E greu... cum e reteta?

| AnemonaP a răspuns (pentru existential):

Nu-i greu deloc. Sunt mai multe retete pe net.
https://www.lauraadamache.ro/2015/10/cornulete-cu-rahat.html Eu o folosesc pe asta ca ies multe cornulețe. Poți caută și pe Youtube

| RAY a răspuns:

De Crăciunul asta m-am drogat cu cocaina la greu, nu a venit politia ca e Crăciun, mâine vin sa îmi scoată cocaina din sânge, vine revelionul ador salata de boeuf cu marijuana, gata cu heroina trec pe salate de anul viitor

| Frank51 a răspuns:

N-am nicio dependență, mănânc normal. Dacă vrei sa întrebi ce am mâncat, răspunsul este tot big grin

| gemeni6226 a răspuns:

Sa impodobesc bradul si casa asta pe 24; pe 25 primesc prima tura a familiei in vizita pe 26 tura a doua deci de astea ma bucur-ca mincare piure de cartof cu cirnati-nu mereu poftesc sarmale-au fost ani cand am poftit anul acesta nu am poftit mai ales brinzeturi am facut un platou pe care erau puse specialitati de brinzeturi:camamber; ementaler; brinza de la delaco felii cu sunca toate astea frumos asezate si am presarat pe platou cateva boabe de struguri albi marisori si cateva nuci.Ca prajitura pot sa zic ca e adictia principala si neschimbata-cremesul.Eu nu am timp sa fac dar am comandat.Am comandat si alte prajituri dar pe cand de restul prajiturilor peste 2 zile ma plictisesc de cremes niciodata.Iar cozonaci, cand am cremes nu doresc dar cand trece cremesul le doresc mai mult decat orice alte prajituri mai ales cozonacul svabesc cu mac.

| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

Imi mai place foarte mult piureul de castane dar sincer o maninc pe ascuns ca e prea scump si eu doar de sarbatori imi permit sa maninc un borcan.

| Lukasssz a răspuns:

Salata boeufhee hee

| RAY a răspuns (pentru Lukasssz):

Îmi cumpăr si eu 1kg, apoi urmează sa ma xxx pe mine in primele zile de an nou rolling on the floorrolling on the floor

| Legion7X a răspuns:

Astea le mâncam mereu dar mai puțin, nu-i ceva special numai de sarbatori.

prefer mai mult checul acela pufos și moale, decât cozonacul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jocuri pe telefon. E ataaaat de ploctisitor, de altfel...
Si sa mananc, de regula duciuri, dar nu numai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate mai puțin penultimele (YouTube, jocuri).

| nevermatch a răspuns:

Bomboane de pom,

| Cehoslovacia a răspuns:

Daca era sala deschisa ma duceam la sala, asa am stat la o caterinca pe discord, pc alaturi de-un coniac bun.