| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai bun procesor de calculator pentru jocuri si filme mai ales pentru jocuri.

Uni spun ca Intel Dual Core Alti ca Amd.
Dar Nici unu nu spune Pretu, Care amd/Intel Dual Core... ca sunt dif. tipuri daca puteti sa imi spuneti care este cel mai bun pentru jocuri?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Acuma au aparut quadcore, japonezii au scos si generatii mai noi, cu 6 sau chiar cu 8 nuclee.
Pentru cerintele de acum, si ca raport calitate pret, dual core sunt cele mai convenabile, AMD este relativ mai ieftin decat INTEL iar ca performanta este aproape la fel.
Pentru pret intra pe intend.ro sau pe alt site al unei firme distribuitoare.