| davidtm a întrebat:

Care este cel mai jucat joc din lume? eu aleg counter strike 1.6

29 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Metin saun Counter.

| Zenithf a răspuns:

Habarnisti sunteti. Cel mai jucat joc de calculator este Tetris. Numai pentru celulare s-au vandut peste 100 milioane de copii, pe gameboy peste 70 milioane.
Deci, counterstrike si toate jocurile astea la care ne bulbucam noi ochii in ziua de azi sunt mici copii pe langa veteranul acesta. Inca mai sug lapte.

| MaTrIx8378 a răspuns:

Counter Strike este cel mai populat joc din lume, de cand a aparut acest joc, multi il joaca, si eu il joc si imi place, dar mai nou m-am apucat de SAMP.

| ReiVaN a răspuns:

Este cs. Si o sa mai fie inca mult timp.

| davidtm explică:

Esti h.a.n.di.ca.pa.t da te n m.or.t.i ma.ti

| KasdfghjNY a răspuns:

Cs? cel mai jucat joc din lume? aha, cand o sa moara World of Warcraft sau LoL.WoW are 10 milioane de jucatori,doar pe serveru oficial,mai e vreun milion pe servere private, iar LoL nu stiu exact, dar este si el foarte jucat.Cs, metin, cat au? 10 000 de jucatori maxim.Cs a decazaut mult, mai ales la sectiunea hardcore.

| Vlad_Amarandei_1995 a răspuns (pentru KasdfghjNY):

Sa stii si tu ca vad ca inteligenta ta este la pamant. Metinul are peste 40 de milioane de jucatori in America doar pe serverul oficial sa nu mai vorbim si de private. In Romania sunt sa zicem cam peste 750.000 sa nu mai vorbin de Germania de unde a pornit totul

| Balaci_Darius_1980 a răspuns (pentru KasdfghjNY):

rolling on the floor))) m-ai spart nu cred ca te-ai jucat vreodata cs laughing))) sunt mii de servere doar in Romania si media la un server este cam de 10.000-15.000 de jucatori intrati doar intr-o LUNA imagineazati ca asta e doar in Romania tongue

| Iulian03 a răspuns:

Si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai jucat joc este wow sau warcraft 3

| TheTimeKiller a răspuns:

Mi-ai citit gandurile? Si eu gandeam la fel.

| altrix a răspuns:

Counter strike global ofensive.

| IubithaThaa a răspuns:

Eu cred ca este ConQUIZtador

| mirceapeiaaa a răspuns:

League of legends uitati-va pe google prafiilor

| Tiby49 a răspuns:

Counter strike 4EVER

| RobGronkowski a răspuns:

Eu cred ca este GTA San Andreas.
Sau NFS Carbon.Acum NFS Most Wanted a aparut de curand, dar va fi foarte jucat.

| TheKiller19 a răspuns:

Eu cred ca este Metin2

| Raluca2814994 a răspuns:

Daca tot jucati counter strike 1.6
Poftim un server 100% serios
colentina.mycs.ro!

| SnowMc a răspuns:

League of legends este cel mai jucat joc din lume, dar din Romania cred ca este counter strike 1.6 sau Metin2 nu sunt sigur thinking

| CRISTEA11 a răspuns:

Cs e la putere!

| necsarafa a răspuns:

Sunteti foarte prosti cautati aici sa vedet care este cel mai jucat joc din lume: http://computergames.ro/......-din-lume/

| Ninja7Q a răspuns:

Vai de mine ce terte persoane.
Cel mai jucat joc este LoL (League of Legends) cu peste 85.000.000 de jucatori. Dupa care este WoW (World of Warcraft) cu peste 50.000.000 de jucatori. Mai sunt multe altele. Dar chinezariile alea de Metin2 atinge doar 500.000 de jucatori, si cs-ul 2.000.000 de jucatori activi. Deci League of Legends.

| MarKus_Stanciu_1992 a răspuns:

Voi vedeti ce scrieti? Cel mai jucat joc din lume este League Of Legends cu 1, 292,502, 456 de jucatori!

Uitati aici clasamentul!

League of Legends 1, 292,502, 456
World of Warcraft 622, 378,909
Minecraft 371,635,651
Heroes of Newerth 184, 520,156
Diablo III 172, 907,605
Battlefield 3 171, 852,550
MapleStory 165,503,651
StarCraft II 163, 980,293
World Of Tanks 145, 702,931
Call of Duty: Modern Warfare 3 126, 754,082

| Dragol a răspuns (pentru MarKus_Stanciu_1992):

Esti destept ca noaptea.

| generator20 a răspuns (pentru MarKus_Stanciu_1992):

Aleluia, raspuns castigator!

| Watf_Bogdan_1995 a răspuns:

Cel mai jucat joc din lume eeste cu siguranta LoL

| Dragol a răspuns:

Se vede inteligenta.Cel mai jucat joc din lume este WOW si pe locul 2 este cs

| Ninja7Q a răspuns (pentru Dragol):

Se vede inteligenta ta. Poate n-ai auzit de LOL (League of Legends).

| Traghdsimori3d a răspuns:

Cel mai jucat joc este League of Legends din Europa si America de Nord a primit si premiu.