| adrianhasde a întrebat:

Care este cel mai mare oras din Romania ca suprafata de teren?(Sa nu fie comuna, doar oras)Dau fundita big grin

Răspuns Câştigător
| Ciobotaru_Remus_1977 a răspuns:

Gura Humorului!

49 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iasi, suprafata totala a orasului este de 808kmp, Bucuresti avand doar 228kmp. Insa nu sunt sigur ca este cel mai mare cu 808kmp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cugir ...Cugirui baza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Borsa. Are o suprafata de 474, 82 km patrati. Stiti altul mai mare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timisoara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poiana maruluiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bucuresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uricani normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uricani jud hunedoara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orasul Uricani

| allexandraaaaa a răspuns:

Brasov@Brasov si iar Brasov! Ca suprafata. Bucuresti are 228, 00 kmp si Brasov are 267, 32 kmp.

| unnamed95 a răspuns:

Ca suprafata... pai este bucurestiul... deoarece suceava este si judeti si comuna si este cel mai mare din tara dar u doresti fara comuna deci Bucurestiwinking big grin

| jonraion a răspuns:

Sigur ai cel mai mare oras din lume ca antindere este uricani

| Crina_Mihaela_Talos_1980 a răspuns:

Hai să fim serioși, vă închideți gura toți după ce auziți asta o comuna e de patru ori cât Bucureștiul și Sighetu îi mai mare ca Barcelona! Bucureștiul e cel mai mare oraș din România, pe internet scrie totul cu susul în jos, cu o suprafață de 1 228 km2
nu 228 km2! Totul a fost greșit. Nu vă luați după internet! Scrieți pe net lista oraselor din Romania dupa suprafata și o sa va dea corect, cum îi la populatie îi și la suprafata. Logic nu ar încăpea aproape 20000 de locuitori pe 228 km2, dar pe 1228km2 DA!

| Crina_Mihaela_Talos_1980 a răspuns:

Hai să fim serioși, vă închideți gura toți după ce auziți asta o comuna e de patru ori cât Bucureștiul și Sighetu îi mai mare ca Barcelona! Bucureștiul e cel mai mare oraș din România, pe internet scrie totul cu susul în jos, cu o suprafață de 1 228 km2
nu 228 km2! Totul a fost greșit. Nu vă luați după internet! Scrieți pe net lista oraselor din Romania dupa suprafata și o sa va dea corect, cum îi la populatie îi și la suprafata. Logic nu ar încăpea aproape 20000 de locuitori pe 228 km2, dar pe 1228km2 DA! Nu pot să cred că ați crezut ce scrie pe net!

| Ciobotaru_Remus_1977 a răspuns:

Aeau cred ca Bucurestiul este cel, ai mare oras ca suprafata din tara.

| Pojar_Genoveva_1959 a răspuns:

Care este cel mai mare oras din Romania ca suprafata?

| Ana-Maria_Maftei_1991 a răspuns:

Petrila cu o suprafata de 208, 7 kmp

| habmirval a răspuns:

267, 32 Brasov, 246, 40 Galati 228, 00 Bucuresti

| Mkarina a răspuns:

Cugir, jud Alba, este cel mai mare oras ca si suprafata are 354, 1 ...cine a zis ca Gura Humorului are 609 de fapt a gresit are 60, 9... da`ti un search pe google si informati`va happy