| SADAS a întrebat:

In Romania la ora asta nu exista un teren de baseball!
Noi organizam campionatele numai pe terenuri de fotball si nu e bine deloc, ori jucam pe terenuri care au denivelari, pe care sunt pietre etc,
Romania ar fi cunoscuta daca s-ar face un teren de baseball s-ar putea face campionate europene, nationale etc,
Cand merg in alta tara pana si cel mai mic oras are un teren de baseball!
In Romania sunt foarte multi jucatori buni, dar nu au unde sa joace unde sa isi arate talentele daca nu este un teren adevarat de baseball!

3 răspunsuri:
| hd04wbw a răspuns:

Prietene la cum merge treaba in tara asta nu cred ca vom avea curand un teren de baseball.Sunt convins ca sunt multi jucatori buni mai ales ca baseball-ul e un frate a sportului nostru oina.Sa fi tu sanatos si sa devi mai bun pana cand se va face un teren, pentru ca toti mari jucatori de toate genurile au plecat de la "maidan", asa ca atunci cand va fi un teren sa dai totul.Bafta

| kr.mdy a răspuns:

Asa este nimeni nu mai face nimic pentru ca nu sunt bani! Oricum santem ultimii din Europa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cind vreau sa fluier fluier, asa si tu, daca vrei sa joci baseball sau voi, de ce nu cumparati un teren si va faceti propriul teren, investiti dar cu timpul o sa va scoateti pirleala