| GenetiX a întrebat:

Care este diferenta intre o "Ejaculare Prematura" si o "Ejaculare Premeditata"?

Răspuns Câştigător
| mikkhhell a răspuns:

Doar analizand cuvintele "prematur"= neplanificat, spontan, fara prea multa gandire si "premeditat"= pus la punct, pregatit din timp, aranjat: concluzia o tragi tu analizand cele cateva sinonime pe care le ai la dispozitie pentru fiecare cuvant in parte.

2 răspunsuri:
| GenetiX explică:

Diferenta intre acestea doua este un orgasm. Al ei happy Ejacularea premeditata este dupa parerea mea cand barbatul stie sa-si controleze aceasta.

| kiki a răspuns:

Ejaculare premeditata nu exista.poate vrei sa spui precoce sau intradeavar prematura. Ejacularea precoce este cea mai frecventa problema a sexualitatii masculine, reprezinta eliminarea lichidului spermatic inainte sau la scurt timp dupa patrunderea penisului in vagin. Evenimentele psihosociale care pot contribui la ejacularea prematura includ o a boala partenerului stresul ocupational/stresul financiar/serviciul in schimburi problemele familiale/rudele in varsta/doliul/copiii vina/orientarile sexuale lipsa de experienta/oportunitatea conditiile de trai saracacioase/supraaglomerarea anxietatea legata de performanta/teama de nereusita/asteptarile lipsa abilitatilor.