| deffect a întrebat:

Care este faza cu 14 Ziua Indragostitiilor? E o zi ca toate celelalte...numa noi romanii ne agitam pentru nimic. Ce nu poti sa faci cate un cadou persoanei iubite in fiecare zi?

Răspuns Câştigător
| romanionu a răspuns:

Aici ai dreptate... daca vrei sa dai un cadou persoanei iubite poti sa o faci oricand.
Si poti face orice zi sa fie speciala...nu doar cea de 14 februarie.

17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu nu am nevoie de o ocazie pentru a fi atent cu iubita mea. Consider aceste zile ca fiind specifice pentru cei care nu stiu sa isi arate afectiunea. Doar acei oameni au nevoie de ocazie speciala pentru a arata partenerului ce simte. Fiecare zi este o zi speciala atunci cand iubesti pe cineva. In fiecare zi ii demonstrezi iubirea asa cum stii tu mai bine. In loc de aceste zile speciale eu sunt adeptul zicalei : Doar pentru ca e joi.

| Bacemi a răspuns:

Poti sa iti demonstrezi iubirea in orice zi dar e frumos ca in astfel de ocazii sa faci si tu ceva mai deosebit. Bineinteles ca asta poti face in orice zi. Totul depinde de tine si de ce vrei de la relatie. E ceva frumos.

| anad a răspuns:

Nu mi se pare nimic gresit in faptul ca se sarbatoreste ziua indragostitilor.De ce sa nu fie si pentru ei o zi anume? Nu stiu cand si unde s-a sarbatorit efectiv Dragobetele, dar si eu am crescut la tara si nu-mi amintesc de ea. Poate cu multi ani in urma sa se fi sarbatorit.

Stefan
| Stefan a răspuns:

O sarbatoare pentru cei care se iubesc, nu este nimic rau cu aceasta sarbatoare si fiecare in functie de bugetul propriu acorda diferite atentii, cadouri omului iubit. Un motiv pentru cei care lucreaza in comert de a-si rotunji veniturile.

| Razvan a răspuns:

Asta zic si eu.Mult zgomot pentru nimicwinking

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Tu ai prietena?

| valy a răspuns:

Pai care sa fie faza...nu numai noi ne agitam...chestia asta a pornit daca nu ma insel de la americani si e in mai multe tari nu numai la romaniwinkingsi in plus nu te agiti pentru nimic. e o zi speciala in care cei care traiesc o dragoste alaturi de o femeie/de un barbat/se bucura ca fiind o zi a lorwinking

| Katiee^^ a răspuns:

Faza este ca de fapt este Sf. Valentin pe 14. Am preluat chestia aceasta cu " Ziua Indragostitilor ".
Dar nu e obligatoriu sa dai cadou [ cu toate ca asa este frumos ]. Este o zi care este dedicata indragostitilor, iubirii. Ce este asa de rau happy?

| raducu a răspuns:

Ma, sincer sa fiu, eu nu ma vad nimic deosebit la zilele astea.Craciun,Paste,Ziua Indragostitilor s. a. m. d.
Si in plus, ma simt ok asa fara prietena, mai ales ca vine 14 happy
. adica, mint. ii aiurea

| khrys a răspuns:

Ma sa sthi ca ai dreptate ca de exemplu in orice duminica poti face persoanei iubite un cadou frumos!:->

| Casiana a răspuns:

"Deffect" profesional al romanilorlaughing

| loredana2012 a răspuns:

1. E o sarbatoare importata si sincer imi pare rau ca romanii au uitat complet de Dragobete
2.Am prieten si nu sarbatoresc.Motivul:Totul a devenit atat de comercial si de patetic
3.Cand o sa importam si Ziua Recunostintei? Daca tot vrem sa copiem totul de la americani, atunci sa copiem tot.
4.De cand americanii sarbatoresc romaneste? De niciodata.Atunci noi de ce sarbatorim ca ei?

| Aiwendil a răspuns:

De fapt gresesti. E la catolici Sfantul Valentin.Si datorita Sf.Valentin la americani se sarbatoreaza Valentine's Day, iar noi am preluat-o ca Ziua Indragostitiilor. Daca nu te lamuresti cauta pe prietenul"google"despre sfant.Si nu ne agitam toti.Doar cei indragostiti.Adevarat poti face cadou persoanei iubite in fiecare zi, dar 14 e o zi dedicata iubirii.Si nu numai dinte un el si o ea, ci si dragostea pentru prieteni sau familie.In unele tari traditia e sa daruiesti ciocolata celor apropiati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ba da, poti sa iti asaltezi persoana iubita cu cadouri zilnice, dar la un moment dat ai ramane in pana de idei si ar deveni ceva monoton, nu ar mai exista surprize, entuziasm fata de cadouri.

asa exista ziua de 14, cand indragostitii asteapta sa faca si sa primeasca cadouri.

eu nu va inteleg p'astia care criticati atata 14 ferbuarie. adica mie mi se pare ca voi va hazardati mai mult decat cei care respecta aceasta traditie imprumutata. frate, fiecare face ce vrea: daca omu simte ca 14 februarie e important, treaba lui, foarte frumos ca se gandeste sa faca un cadou persoanei iubite. daca omu vrea sa respecte dragobetele, perfect.

m-am saturat de comentariile rautacioase la adresa "zilei indragostitilor". in loc sa va bucurati ca aceasta sarbatoare are o conotatie atat de frumoasa, voi simtiti nevoia sa faceti pe criticii si atotstiutorii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liniste se filmeaza

| plinadeviatasidesperanta a răspuns:

Pentru mine Ziua Indragostitilor nu inseamna nimic si sunt de parere ca nu iti trebuie o zi speciala sa oferi un cadou persoanei iubite. Poti sa-i faci cate un mic cadou in fiecare zi...nu doar de 14 februarie. Cel mai frumos cadou este acela de a fi alaturi de persoana iubita tot timpul...

| dany1braila a răspuns:

Mai FraTelo ai dreptate ce spui cu codourile in fiecare zi dar maine e o zi speciala nu e oare care zi si de aceea trebuie sa faci un cadou daca u nu ai pritena e si normal sa zici asa cevawinking Sa Fii iubit menulewinking BaFTawinking