| lolita24 a întrebat:

Care este importanta apei?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este noncalorică, ajută la eliminarea toxinelor din organism, hidratează, este bună în agricultură, etc.
Pa, pa.

| unknownn a răspuns:

Gandeste-te ca corpul omenesc este format din 90% apa si de aici rezulta ca apa n-are nici-o importanta, nu?

NUUU, cum te-ai putut gandi la asa ceva? M-ai crezut pe cuvant?

| Iadhira a răspuns:

Sunt sigura ca poti trai fara apa. laughing

Apa este elixirul vietii, fara de care nicio vietuitoare nu poate supravietui. Daca nu ar fi apa, noi nu am exista, totul ar fi un pustiu amarnic.

Ar trebui sa gandesti inainte sa postezi ceva...

| MiSeSpuneTyna a răspuns:

Gndeste-te... daca nu am avea apa cum am trai? Ca legumele si fructele si plantele nu cresc fara apa. Daca nu ar exista apa, nu am avea copaci care sa ne produca oxigenul de care avem nevoie ca sa traim.Deci concluzia este ca daca nu ar exista apa nici noi nu am supravietui.

| Maria428 a răspuns:

Apa = elementul esential al vietii.

Tu nu gandesti? thinking

| babiku a răspuns:

Incearca sa nu bei apa 2-3 zile si cu siguranta vei realiza cat este de importanta.Restul e CANCAN.

| Alinutzzu_All_Inn_1992 a răspuns:

Pei fara apa in primul rand nu ai putea trai, iar in al doilea rand NU POTI TRAI FARA EA