| irisukka a întrebat:

Care este substantivul feminin al berbecului? dau cea mai portocalie funda

Răspuns Câştigător
| DrunkenRat a răspuns:

Ovis sau oaia, este o categorie de rumegătoare mici din grupa Caprinae. Masculul este adesea numit berbec. Daca vrei sa verifici, poti scrie pe http://translate.google.com/ "berbec" si la traducere da mai multe variante din care este si "sheep", care inseamna oaie.;))

9 răspunsuri:
| Userrr a răspuns:

Capra

| SongElena a răspuns:

Practic.oaie. toata lumea stie.dar dupa cum se vede Mysy nu prea stie...deci capra e cu tapul si oaia cu berbecullaughing

| Yoana3 a răspuns:

Berbecuta big grin

| Peppy a răspuns:

Berbeacalaughing
Cred ca oaie.

| Puffy729 a răspuns:

Oaie sau capra.
Sper ca te-am ajutat!
pupici! :*

| biliuzz a răspuns:

E oaie
capra e femininul substantivului tap tongue

| BloodyHuman a răspuns:

Oaie

| Catystar a răspuns:

Oaie. funda

| DiiaM a răspuns:

Oitsabig grin