| DEX a întrebat:

Care este treaba cu Google adsense? Stie careva?

Răspuns Câştigător
| Realtuning a răspuns:

Deci google adsense este un program oferit de compania Google, Advertisieri care folosesc ( AdWords ) platesc pentru a le plasa reclama pe siteurile care au incheiat un " contract " online cu google. Fiecare persoana care da click pe bannerul de la google, tu primesti un anumit numar de centi( posibil si 1-2 $ ) depinde din ce regiune a lumi si cat sta acea persoana pe siteul respectiv dupa ce a dat click. Nu este TEAPA asa cum scriu alti, este teapa pentru ca au fost naivi si si-au dat SINGURI click pe reclama, ceea ce este impotriva TOS-ului google.

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Google AdSense este un program gratuit care permite editorilor online să obţină venit prin afişarea de anunţuri relevante într-o gamă largă de materiale online, printre care se numără:
https://www.google.com/......rviceLogin

si e cam teapa :D =))
http://forum.hotnews.ro/index.php?showtopic=1325

| BrD a răspuns:

Google adsense este un mod de a face bani de pe urma traficului pe care il are site'ul tau. Cei de la google te platesc pentru a publica reclame pe site'ul tau. Pentru mai multe detalii, lasa'mi mesaj cu id'ul tau!

| icetearsboy a răspuns:

E un program de la google prin care, daca ai un site, iti poti pune reclame google, si in functie de cat de accesate vor fi fi reclamele vei primi bani pe ele. Este rentabil pentru site-urile cu multi vizitatori happy