| Ramo137 a întrebat:

Care laser e mai bun! ma refer la vizibilitatea razei nu sa arda sau sa ceva, adica la care laser se vede mai bine raza la un laser verde de 50mw sau la un laser rosu de 50mw?

2 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Am vazut intr-o ora de informatica sau de Tic, pe net, laser verde. Aprinde chibrite.Deci,eu cred ca este mai bun.Chiar si la vizibilitate cred ca este chiar foarte bun.Se vede parca la 120m, si, fiind o culoare mai deschisa clar se vede pe intuneric mult mai bine decat cel rosu.

| benytto a răspuns:

Salut...eu spun sa iti iei un laser verde de 500 mW la 50 lei de pe okazii.ro
eu am unul si sunt foarte multumit de el se vede si ziua si noaptea
noaptea se vede si raza iar ziua se vede doar punctul verde...winking