| aDDellin a întrebat:

Care-mi puteti spune ghicitori mai dificile si amuzante, dar dificile sa fie 75%si amuzante 20% 5% pentru raspuns.

3 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Cateva ghicitori logice:
1. Intr-o zi frumoasa de iarna un vanator incepator se decide sa plece la vanatoare. Dupa ce ajunge la munte, undeva unde atia ca sunt animale salbatice, isi scoate pusca, ocheste cu mare atentie si trage. Cateva secunde mai tarziu isi da seama de greseala facuta. Cateva minute mai tarziu a murit. Ce la ucis?

2.Un om se plimba cu cainele pe o pajiste cand a dat peste 5 bucati de carbune, un morcov si o caciula. Nimeni nu le-a pus acolo, dar este un raspuns perfect logic. Cum au ajuns sa fie acolo?

3.Este o seara placuta de toamna. Afara se face deja intuneric. John isi pune o cagula pe fata, ia un sac si pleaca de acasa.
Dupa o ora se intoarce cu sacul plin, isi scoate cagula de pe fata si se culca. Este important de precizat ca nu a facut nimic ilegal. Unde a fost John?

4. Esti intr-o camera fara usi si ferestre.Pe unde iesi din camera?

5.De ce este ilegal ca un locuitor din Bucuresti sa fie ingropat la Iasi?

| nellyneliana a răspuns (pentru nellyneliana):

Raspunsuri:
1. Avalansa - vanatorul se afla la munte iarna.
2. Erau de la un om de zapada topit.
3. A fost la colindat de Halloween.
4. Prin gaurile din perete unde au fost usile si ferestrele.
5.Pentru ce este ilegal sa ingropi oameni vii.

| SirMihu a răspuns:

Alunecoasa intra in flocoasa.
Raspuns? Mana in manusa.