| giem20 a întrebat:

Care poata sa-mi spuna si mie configurarea la pcsx2 0.9.6? Imi merge c-am greu. Dau fundita

Răspuns Câştigător
| Vet a răspuns:

Iti trebuie o configuratie foarte buna a calculatorului, gen 3-4 Ghz, 3 gb ram, palca video 512 pixel shader 3, ultimele updateuri la placa de sunet. Dar poti seta rezolutia jocului. Faci rezolutia mai mica, cau cat faci rezolutia mai mica gen 600x800, cu atat se misca mai repede dar se vede mai prost. Daca ai folosii 0. 9. 7, acolo apar niste speed hakuri pentru optimizare, adica iti apropie calculatorul de viteza unui ps2, dar asta depinde de procesorul tau de la calculator.