| andreutza11 a întrebat:

Care sunt semnele aparitiei toamnei? Dau fundita la cel mai bun si complex raspuns!

6 răspunsuri:
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Frunzele cazand
oamenii luando putin razna(astenia de toamna tongue )
incepe sa se faca mai racoare afara(asa ar trebui)
Se ieftinesc taxele, hotelulilor de la mare/munte
animalele se inmultesc(cel putin asa am vaszut ei straight face )

si cam atat stiu
Bafta!

| LostHappiness a răspuns:

Pai... Aparitia florilor de toamna, caderea frunzelor, scaderea temperaturilor (putin), si venirea lui septembrie laughing

Răspuns utilizator avertizat
| MidnightLady a răspuns:

Cand fulgii de zapada cad precum lacrimile, pe covorul de papadii scaldat sub razele soarelui, cand mama incepe curatenia pentru Pasti si tu astepti iepurasul, atunci, sa fii sigura ca a venit toamna!

| cosmina05 a răspuns:

Bate vantul, ploua, cad frunzele, se strang recoltele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bantul bate mai tare, asfara ploua des (cu galeata), copacii raman fara frunze, iarba se usuca, florile se ofilesc, afara e frig