| beatleman a întrebat:

Care vi se par cele mai groaznice asasinari din istoria omenirii?

Răspuns Câştigător
| Alexandru a răspuns:

Sunt foarte multe astfel de asasinari, care au ingrozit lumea.Asa cum s-a mai mentionat, demne de notat aici sunt asasinatele lui Cezar, John.F.Kennedy,Martin Luther King, Franz Ferdinand - care a reprezentat si contextul izbucnirii primului razboi mondial, dar si asasinarea lui John Lennon de catre Mark David Chapman.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt mai multe, eu cred ca mai multa rezonanta au avut cele ale lui Iulius Cezar, Abraham Lincoln, Franz Ferdinand, Mahatma Gandhi si John Kennedy. Numai bine!

| Anileda a răspuns:

Nu stiu istoria tuturor asasinarilor insa cele care m-au socat pe mine au fost acele ale lui Dennis Rader alias Btk

| VadMelodii a răspuns:

Cel pe care le fac eu in Assassin's Creed 1 laughing sar dupa case si ii bag cutitul unde apuc mai repedewinking dar ii bag undeva unde stiu ca moare pe loclaughing