| LordBolton a întrebat:

Care a fost cel mai mare imperiu din istoria omenirii? funda.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel mai mare imperiu din toate timpurile a fost Imperiul Britanic.

| LordBolton explică:

Se pare ca eu cred ca o sa fie un castigator pentru ca imperiul mongol si cel britanic sunt la egalitate...ce sa fac?

| PanaceuUniversal a răspuns:

Categoric Imperiul Roman a fost cel mai mare atat pe plan militar cat si pe plan economic si teritorial!

Cu sute de mii de trupe si teritorii intinse pe trei continente, cu Mare Nostrum ( marea mediterana ), erau fruntasi atat la comert cat si ca armata!
In plus erau civilizati, pintre primii ce au inventat si folosit canalizarile in orasele mari, incalzirea geotermala, etc!

| Nowingsangel a răspuns:

Eu cred ca imperiul otoman

| D3nys02 a răspuns:

Cel mai mare imperiu a fost cel Mongol!

| Cristi19991999 a răspuns:

Imperiul Mongol funda?

| MrSP a răspuns:

Imperiu Roman

| MrSP a răspuns:

Imperiul Roman.