| anonim_4396 a întrebat:

Care vi se pare cea mai grea materie de la scoala?

din a cincea incolo

Răspuns Câştigător
| Xonia a răspuns:

Matematica, fizica si chimia

45 răspunsuri:
| SangJin a răspuns:

Pai fiecare persoana are gusturi diferite in multe domenii; la fel si aici. Nu stiu, pentru mine sunt romana si fizica. La romana trebuie sa te exprimi cat mai elevat si frumos cu putinta, sa ai rabdare la scris, sa fii istet si sa-ti dai seama de unele schepsisuri atat la literatura cat si la gramatica etc. Si la fizica, pentru fete sincer nu mi se pare deloc ok, adica la un moment dat vei vorbi despre multe dar cel putin pentru mine capitolul motoare e greu. In fine, trebuie sa memorezi ceva formule fiindca intotdeauna vei avea nevoie de ele si sa ai rabdare; adica cel putin pentru problemele mele, da. Bafta oricum, si o sa vezi ca nu o sa fie chiar atat de greu, trebuie doar rabdare :]

| 123098lolol a răspuns:

Nici o materie nu este grea daca inveti. Asa am zis si eu la istorie cand am vazut primele lectii dar le-am invatat si nu mi s-a mai parut greu apoi

| liongirl a răspuns:

Bună!happy
Hai că eu o să mă iau cu tine şi cu Bubu*Ruza de mână. Niciodată nu mi-au plăcut matematica, fizica şi chimia da nici nu le-am învăţat.laughing
Bye!kiss

| Ale_8242 a răspuns:

Chimia e pentru mine chineză pură.

| Gabriela_5253 a răspuns:

Fizica si lb.romana ma omoara pe mine. I don't want to see

| mia_6481 a răspuns:

Matematica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Muzica mie nu prea imi place dar cred ca matematica e destul de grea iar daca ai ambitie si rabdare la toate chestiile, iti va merge bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Matematica dar daca inveti ti se pare usooor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Romana, matematica, fizica si chimie...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ed.civica, stiintele naturii, geografie si mate

| sweet_3921 a răspuns:

Franceza

| vladutz_4736 a răspuns:

Toate(in special geografia biologia si astea)am trecut a cincea

| Claudion a răspuns:

Ce bine stiu sa minta unii...whistling ca niciuna nu e grea.la mine grele sunt aproape toate.chiar daca iau la ele si 6 si 10 si 8 depinde de lectie mai mult dar in general si de ce iti place tie.colegului meu ii place mult biologia.eu o urasc am cele mai proaste note la ea.nu pot retine cuvintele alea lungi de habarnuam ce inseamna.sau cum eu iubesc, ador informatica+matematica desii nu sunt tocilar am cele mai mari note din clasa la mate si informatica.big grin depinde despre ce e materia.

| alice_4749 a răspuns:

Matematica

| Anne_3789 a răspuns:

Chimie. Clar. Si matematica si fizica sunt naspa laughing
Adica asta e parerea mea :*
*hugs*

| raluca_3733 a răspuns:

Engleza avem o profesoara rea,
fizica si chimie