| andry a întrebat:

Care este cea mai grea materie de la scoala?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Crede-ma... mie cea mai grea materie mi se pare logica. cel putin eu nu inteleg absolut nimiclaughing...

19 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Dificultatea unei materii scolare depinde de dotarea intelectuala a fiecaruia, de inclinatii, interese, calitati fizice si artistice.Statistica ar situa in top matematica si in mod cu totul paradoxal romana, aceasta deoarece sunt discipline de examen si obliga la continuitate in studiu, la exercitii si lectura.Nu poti invata in salturi la aceste materii, dar nici la altele. Mira

| Nastia a răspuns:

Mey, eu am ceva q matea, ...nu inteleg nimic desi am avut media 9 in generala,... mie si altor colegi ni se pare k nu explica bine profa, deci, trebuie sa ma pun p invatat,... urati-mi bafta,.tongue

| Nastia a răspuns:

Cred ca logica,. felu in care ne asculta profa t baga in sperieti,. pur si simplu tremuri d frica la ora ei, .nu pentru ca e rea ci pentru ca iti pune cu zambetu p buze 2, nu iti da nici un punct, nici din mila si, nu stiu,... s iau note mari f greu,.

cami
| cami a răspuns:

Hai sa fim seriosi! fiecare zice de materia pe care nu o intelege si la care are note mici... m! k3.ai atata dreptate. logica e groaznica.laughing

assiris
| assiris a răspuns:

Aia care nu-ti place

carla
| carla a răspuns:

Alta intrebare din gama in care trebuim sa fim clarvazatori...happy

| Swabia a răspuns:

La mine cea mai grea materie e Fizica... pur si simplu nu inteleg ce zice profa. zici ca vorbeste in chineza! ...In schimb imi place foarte mult Chimia...ciudat! ...Si cum fac cu aceeasi profa si Fizica si Chimie, ma scot la fizica ca am note bune la chimie!hee hee...

pupimik
| pupimik a răspuns:

Cea pe care nu o intelegi sau nu te atrage in niciun fel.

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Materia cea mai grea de la scoala este cea pe care o intelegi cel mai greu.

| rael a răspuns:

Depinde si de abilitatile profesorului de a ti-o explica, dar si de aptitudinile tale pentru a o pricepe, nu cred ca exista o anumita materie "grea ", le categorisesti asa doar pe cele pe care nu le intelegi.

| astertix09 a răspuns:

Cea mai grea este aceea care te blochează să reții ceva prin prezentarea neîndemânatică a subiectului. Dacă te captivează ceva vei vedea ca oricât de complex ar fi tot reții. E ceva mental.

| miha2010 a răspuns:

Sau cea care nu iti place sau nu iti place de prof, mie mi a displacut in clasa a noua logica din cauza profei si economia nu reuseam sa inteleg nimic sau mai degraba ei nu se faceau intelesi! Asa ca ramane la alegerea ta!

| mihalitza a răspuns:

Pentru fiecare materia cea mai grea este alta...Depinde doar de tine:de regula aia care iti place cel mai putin...

| madboy8 a răspuns:

Probabil cea mai grea materie la scoala este aceea care iti da o stare de plictiseala, cum se intampla la mine. Faptul ca nu inteleg ce spune profa (deoarece "nu vorbeste cu toti dintii") ma face sa nu fiu atent la ora ei (chimie)! Oricum nu dau la bac chimie, si nu vad rostul sa ma mai stresez sa o inteleg !

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca istoria, fizic si cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca franceza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geografia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geografie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se pare Muzicaaaaaaaa...