| seby1998 a întrebat:

Cat costa sa trimit o scrisoare din jud Arad in jud Bacau
dau
funda

4 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

1 leu sau 1, 5 lei dac iei si plicul de la posta. Asta pentru a trimite o scrisoare stndard. Daca doresti recomandata 3, 5 lei daca scrisoarea nu depaseste 20 de grame. Acuma ca idee pe distanta care ai descris-o tu recomandata ajunge la fel de repede ca scrisoarea normala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Meganos si @MeConstantine, de cind nu ati mai trimis o scrisoare?
În tara, indiferent de distanta, timbrul costa (acum) 2 ron. Daca este simpla. Daca este recomandata, altele sint tarifele. Si daca nu depaseste greutatea standard (cred ca nu). Daca stii ca ai scris mai mult decit o foaie A4, mergi la posta sa o cintareasca. Oricum, timbre numai la posta gasesti.

| xXdoareuXx a răspuns:

Depinde. cred ca cam 2 lei.

| Meganos a răspuns:

Nu prea mult doar pretul unui timbru suplimentar dar mai bine te duci si o lasi direct la posta.