| DrOgpErIcUlOs a întrebat:

Cat mai multe status-uri dar nu de pitipoance
funda:X:X:

Răspuns Câştigător
| ImmortalQueen a răspuns:

@.mai pleaca o data.si iNca o data.si iar.si din nou... De atatea ori incat sa accept ca numa` esti...

@...iNca ti'e dor de fata.care te a miNtit

@. diNtre pahar si sufLet.habar n am care e mai gOL

@.Am avut ocazia sa ma joc Qu oricine.si totuji am ales sa te iubesQ pe tine.

@. Ranesc prin simpla mea prezenta...Hotaraste`te vrei sa pleQ sau sa raman?

@ as reNunta la tot pentru noi.nu pentru iubire...
@.DoaRe tare stii, nici nu iti poti imagina.DaQa as putea te'as inLoQui cu altciNeva

@. Esti singurul lucru pe care l'am facut bine

@. unii imi vad decat dimensiunea tocurilor.altii decat lungimea fustei. unii poate tunsoarea.sau culoarea parului.infine,tot ce stiu e ca. o privire nu'i de ajuns sa stii ce sunt.

@.ea e langa tine.da doar iN miNtea ta

@.Promite`mi ca vei fi si maine cel pentru care eu traiesc.

@.Te vad prea des in fata mea,t vad in prea multi baieti. Mai am inQa acelasi vis dar oare iti mai pasa? Oare iti mai amintesti de noi?

@.Cica nu realizezi ce ai avut pana nu pierzi Dar sunt sigur ca nu obtii nimic daca nu crezi Nu avem nevoie de o despartire sa ne dam seama Stim sigur ca doar impreuna invingem teama

@.LasO`asa! Ca nu stiu cat timp am sa pretind ca mai pot cOntinua!

@.ce i al meu e'al meu.ce i al tau nu ma mai iNtereseaza.

@.Şi doare iar. Cum a durut demult. Dar trece. Şi`o iau de la început.

@.A fost o vreme cand eram doar a lui.

@.Nu o sa te uit. Nu ma uita!

@.Daca ai de spus ceva,nu te mai pot asculta, ca de azi in viata mea ti-a luat locu altcineva!

@.Chiar crezi ca imi pasa? iubesc din nou, zambesc din nou E ce conteaza.

@.@.I want to stand with you on a mountain. I want to bate with you in the sea. I want to lay like this forever. Until the sky falls down on me

@.Vreau imperfectiunea. Vreau sa te incrunti cand nu te bag in seama. Vreau sa te fac sa plangi. Vreau sa te superi, sa ma certi si sa ma ierti. Vreau sa spun prostii si sa ma saruti zambind

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Facem tot ce stim si nu ne oprim • Traim viata din plin • Facem ce stim •

Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

• Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •

• mi-ai dat Doamne tot ce`i mai frumos nu se putea • mi-ai dat speranta s`o traiesc si`o traiesc prin ea •

• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

Toti avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •

@. ÎnvatSă`mă s`pierd sh`ap0i să te am iar; X

@. ÎnvatSă`mă s`zb0r, în bratSe să îtSi cad; x

@.ne-avem unu’ p` celălalt...Asta c0ntează mai mult deCât 0riCe; x

@.Imi spuneai ca ma iubeSti, si mintSeai ca ma d0reSti

@.IntereSe. falSe iubiri. teama e`n priviri.lacrimi si amagiri.

@. Spune`i ce`ai p`suflet sh` uita cum a fost.

@.N`am aripi sa zb0r s`ating infinitu'.; X

@. Pr0mit ca intr-o zi 0 sa t` uit...

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

8 litere, 2 cuvinte, 1 singur inteles - Te Iubesc

Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si prietenia incepe cu tine si cu mine

ubeste cu adevarat cel ce tremura cand isi marturiseste dragostea.

Cine nu stie ce-i dragostea traieste fericit; noptile lui sunt linistite si zilele trec fara zbucium, in casa lui tihnita.

Iubirea este singura fericire a vietii, unicul ei spor este bucuria.

Dragostea este pentru natura morala ce este soarele pentru pamant.

Fericirea este ca un fluture care iti scapa intotdeauna atunci cand vrei sa-l prinzi dar ti se aseaza pe
umar atunci cand nu vrei sa-l prinzi.

In iubire, totul se schimba, toate devin insemnate: dintr-un nimic se naste un colos.

O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.

Cnva spunea ca prietenii reprezinta a2a familie, familia in care dragostea e nec0nditsi0nata, bucuriile s` impartasesk, iar necazurile s` injumatatsesk`

Indiferent ca tsi-ar fi rau sau bine, tine minte bine: e0o v0oi fi langa tine. Indiferent de e pl0aie sau e soare, v0oi fi langa tine atunci cand t doare

E ca un film alb negru c` tine l` nesfarsit. incerci s` c0l0rezi viata cate un pic. Nu m` judeca daca` ai trait diferit. P` drumul p` care pleci e0o m` int0rk obosit

Mii d` cuvinte tin timpu`n l0oc. Am multe amintiri, da n`am vise deloc
Nu mi-au placut niciodata visele frum0ase. Nu sup0rtam dezamagirea de a ma trezi

Nu stiu drum p` care s` p0ot pasi fara tine. Singur sh g0ol e0o j0ok un r0ol. M` prefak ca mi`e bine, ochii inchid doar ca sa-i deschid. Nu traiesc fara tine

M`am ars cu iubirea ta. Scrum e toata viata mea

Esti p` primul plan, vei fi p` primul plan mereu. Sh cand esti departe esti aici, in sufletul meu

Incerc s` ma apropii sa-ti vorbesc, spun lucruri reale atunci cand glumesc.Te rog asculta`ma, nu pleca, nu t` speria, t` rog priveste`ma, ramai asa;

Vreau s` gandesc alb intr`0o lumea neagra. Vreau s` fiu curata intr`0o lume murdara

2 răspunsuri:
| Alinush16 a răspuns:

1.Iubirea este atunci când sufletul începe să cânte şi florile vieţii tale înfloresc singure.
2. Iubirea este elixirul vital, izvorul sănătăţii, al puterii şi al energiei pentru fiecare om.
3. Puterea celui cu adevărat puternic astfel se manifestă: să ştii că poţi distruge pe cineva, să n-o faci şi acela să nu ştie.
4. Înţelepciunea nu este produsul şcolarizării, ci al încercării de o viaţă pentru a o căpăta.
5.Bogat nu este acela care are cel mai mult, ci acela care se mulţumeşte cu cel mai puţin.
6.Nu este nevoie să ştii unde mergi. Nu este nevoie să ştii de ce mergi. Tot ceea ce e nevoie să ştii este faptul că mergi plin de veselie; dacă faci acest lucru, nu poţi greşi.
7.Curajul ireproşabil înseamnă să faci fără martori ce ar fi cineva capabil să facă dacă ar privi toată lumea.
8.Priviţi adânc în propria voastră fiinţă şi apoi veţi înţelege totul mai bine.
9. Aşteptarea ne dă iluzia că facem ceva aşteptând, când, de fapt, nu facem altceva decât să murim suportabil, puţin câte puţin.
10.Mă plictisesc rar şi niciodată singur. 1.Bagarea in seama se pedepseste cu IGNORE!
2.Azi nu am chef de nimeni.
3.N-am chef de tine! nervi!
4.Azi sunt balos.DND nervi!
5.Nu sunt pentru nimeni, asa ca DND1. Unde-s doi plăcerea creşte…
2.Frec menta on-line!
3.Sunt şofer pe Mercedes…
4.Sunt punctual ca moartea
5.Mai available ca oricând # Am vrajeala necesara pentru orice domnisoara… happy
# Vino in iad sa vezi raiul meu frumoaso!
# Te-a durut… cand ai cazut din rai?
# Iti plac fructele?… Incearca-ma! Sunt o piersicuta!
# Se spune ca doar odata in viata te indragostesti cu adevarat…. sper sa fiu si eu