| LauraG3 a întrebat:

Cat timp ar trebui sa te pregatesti pentru admitere la medicina pentru a intra la buget? Unde e mai usoara admiterea: Cluj, Targu Mures sau Timisoara? Funda pentru cel mai bun raspuns!

1 răspuns:
| EleonorM a răspuns:

Destul de greu la medicina mai ales la buget.In Bucuresti la buget s-a intrat in prima sesiune in ultimii ani numai cu note intre 10 si 9, 40.
Trebuie sa inveti biologia de clasa a 11 si a 12-a de la stiintele naturii, care nu e chiar asa usoara. Si ai de ales dupa aia intre Fizica si Chimie, de recomandat ar fi chimia pentru ca o sa ai nevoie de ea mai mult ca fizica, la chimie iti da din chimia organica care se face in clasele 9-10.
Bafta si succes!