| cristi a întrebat:

Cate job-uri ati schimbat pana acum?

Răspuns Câştigător
| joy a răspuns:

Eu sunt la primul dar am o vehchime de 3 ani. s-ar putea in curand sa-mi schimb job-ul!

13 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Am avut 2 pana acum, unul part-time iar celalalt full time, acum urmeaza sa-l iau pe-al treilea in primire.De data asta nu presupune o munca cu norma fixa! Cred ca o sa fie tare interesant ultimul jobwinking

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Am lucrat la Judecatorie putin timp, ca grefier. Am plecat din cauze medicale (nu mai puteam scrie la masina de scris). Dupa aceea am fost bibliotecar in orasul natal, m-am maritat si mutandu-ma dupa sot nu am gasit post de bibliotecar si am fost secretara la un liceu, apoi tot bibliotecar... Dar si in cazul bibliotecii am schimbat meseriile... Am lucrat la inceput la relatia cu publicul si acum prelucrez cartea - si lucrez pe calculator, ceea ce este foarte diferit de ce faceam inainte. Nu stiu daca intra la schimbarea job-ului si faptul ca fac altceva la aceiasi firma.

eileen
| eileen a răspuns:

Hmm... unul part time in studentie in sondaje si altul full time in grafica. Acum de vreun an si ceva lucrez acasa.

| andreutz a răspuns:

Doar unul... bucatar big grin

daniela
| daniela a răspuns:

De cand m-am angajat pana in prezent (21 ani) lucrez in acelasi domeniu fara a-mi schimba firma pentru care lucrez... demodat nu?!

mlm
| mlm a răspuns:

Unul, din profesoara am ajuns manager, dar asta cu vointa, eu mi-am dorit acest lucru.

| DenissaDeea a răspuns:

Unul singur, sincer nu imi placea si nici nu mi se potrivea jobul,, jobul era mult pre solicitant creierului si devenisem robot,, dar am aceptat sa ii fac placerea mamei si in lipsa de alt job. Dar dupa ce mam casatorit dupa un timp mi-am schimbat jobul la a legerea sotului si ale ideielor mele si sunt multumita...

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

10 joburi / 3 profesii in 12 ani - operator tv-cablu, manger internet cafe,, administrator retea, programator, antreprenor, marketing online, fotograf

| miry a răspuns:

4 pana acum, dupa pasti urmeaza sa imi caut din nou de munca

| nicolbutnaru a răspuns:

Hello
Am schimbat 3 locuri de munca in 17 ani de cand am inceput sa lucrez- o fac din minorat, m-am tinut in facultate din meseria asta, m-am perfectionat la maximum in domeniu, am atins maximum posibil, insa profesia este aceeasi. In timp am lucrat full-time la o singura firma insa am si colaborari, in acelasi domeniu, cu alte firme, centrale sau locale. M-am dedicat prea mult acestei profesii si desi am realizat asta in urma cu vreo patru ani n-am putut sa fiu altfel, sa nu ma implic in tot ceea ce presupunea job-ul. Intotdeauna am optat sa fiu angajata cu carte de munca la firma care mi-a oferit mai mult si mai bine. Pana acum n-am gresit. De obicei ma fidelizez unui angajator si schimb greu locul de munca. Dar nici n-am fost data afara niciodata, am plecat cand am fost sigura de ceea ce urmeaza. Initial a fost talent si atractie fata de aceasta meserie, mai apoi a inceput sa fie si o sursa de venit. Profesia este una liberala si imi permite sa-mi rotunjesc veniturile din colaborari, de altfel legale. Mi-am deschis chiar si o firma in acelasi domeniu insa inca nu stiu sa lucrez numai pentru mine. Poate odata cu timpul voi invata, de nu, inchid firma si raman tot la stapan. Acum ma gandesc din ce in ce mai serios sa schimb, totusi, domeniul, sa-l nuantez, de fapt, sa exploatez si alte laturi ale cunostintelor acumulate in facultate si mai apoi si sa ma vand mult mai scump. Numai ca aceasta criza mult mediatizata i-a paralizat parca pe angajatori, asa ca stau in stand-by si fac ceea ce stiu mai bine, pana cand imi voi permite sa nuantez, cum spuneam, profesia care m-a ales. Succes voua si ascultatorilor nostri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe, in ultimii 20 de ani si legal si ilegal, cameraman si operator tv la o televiziune particulara, filmari botezuri si nunti, operator smalturi si coloranti ceramica, camerista, veterinar, receptioner, manager internet cafe.si astea sunt doar cele legale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 pentru ca am doar 22 ani happy (experienta 2 ani si ceva)
Contabilitate si acum Project Assistant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Part time in aceeasi locatie, cu stapani diferiti (vreo 5 in 7 ani) si un singur job full time pe specializare