| timioros a întrebat:

Cate sanse sunt sa devin un star rock? am o voce excelenta, asemanatoare cu a lui bill kautiliz ( nu stiu cum se scrie) din trupa tokio hotel. stiu sa cant la pian perfect si o sa invat peste o luna sa cant si la chitara.am 10 ani si sunt in clasa a 5 a. eu cu inca um prieten rem sa ne facem o trupa. ce sa fac ca sa ini fac o trupa si sa devin un star rock?

Răspuns Câştigător
| NoBoDy_7286 a răspuns:

Daca crezi ca esti bun sansele ti le stabilesti singur
dupa informatiile de mai sus ar fi sansele 65%
incearca sa devii...
sper ca te-am ajutat :*

14 răspunsuri:
| ASDFGHJKLOIUYTREDSDV a răspuns:

Te imbraci ca un star rock, filmezi un clip(sau mai multe) cu tine cantand cu vocea, unul la chitara si unul la pian si il bagi pe youtube.cine stie, poate te gaseste cineva si te ia intr'o trupa...
Dar daca chair vrei trebuie sa astepti sa implinesti vreo 14 ani si apoi faci clipurile.nu cred ca ai sanse asa dar incercawinking

| SayCheesexD a răspuns:

Pai ai sanse. Inscrie`te la o scoala de arte sau muzica si acolo poti sa inveti mai multe. Dupa aceea facultatea de muzica.Si dupa poti cauta o formatie, mergeti la o casa de discuri...Incearcati norocul doar ca trebuie sa te gandesti f serios la cariera ta pe viitor.

Astept funda big grin

| DragonFLoW a răspuns:

DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA... compui melodii ce poti face! exersezi cu formatia! Daca o sa fiti buni da-ti cateva concerte gratis (vb cu profesorul tau de muzica sa te lase sa canti al sf anului in fata scolii sau de ziua scolii, cu chestii de astea mici inveti sa fii un "Star Rock"), iti zic eu daca oamenilor care va asculta le place atunci ve-ti avea mare succes, dar daca nu, asta e nu sunte-ti buni si gata. Hmmmm, asa eram si eu ca tine pe la 11-12 ani aveam voce buna cantam la 2 instrumente printre care si orga nu pian (e o diferenta pentru cei care stiu ceea ce poti face pe clapa no sa poti in veci pe pian, dar daca esti bun te descurci cu amandoua ) si nu prea ma ajutat nu aveam cu cine canta si chiar daca gaseam ar fi fost greu mai ales ca in ziua de azi chiar daca stii canta, apare si problema financiara. Ma rog succes in implinirea visului tau poate cine stie te vedem pe la tele. big grin

| Andreea_1914 a răspuns:

Ati pute incepe cu o pagina de blog in care sa va afisati cantecel compuse si inregistrari si ar fi bine sa aveti si o fata in trupa poate vreo colega de a ta canta la un instrument. ati pute organiza concerte in cartier asa va veti pregati pentru atunci cand veti fi mari si veti putea inregistra un hitt. Dar va rog nu va taiati venele ca Tokio Hotel

| Diana_6039 a răspuns:

Poi pentru prima data trebuie sa fii sigur ca iti place. Apoi sa te interesezi despre starurile rock. Apoi sa vorbesti cu parintii tai daca sunt de acord si bla bla. Daca da ei o sa iti gaseasca un sponsor adica un om in care el o sa te ajute sa intri in lumea rockului.Eu asta cred.Baftaaa daca o sa devii vedeta rock sa ma anunti si pe mine.Deoarece imi place rockul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data sa inveti si putina ortografie si gramatica si apoi totul e sa o incepi, ca ai timp sa devii STAR ROCK! Asta e parerea mea! Tu poate ai o alta! Sa ai o zi mai buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sunt multe sanse

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa stii, nu e prea posibil, dar daca e pentru inceput cam asa : fa-ti un cantec, fa un concert mic si dupa aia treapta urmatoare, incearca sa iti faci publicitate cu un videoclip, de exemplu: eu cu niste prieteni (trupa "muscatura viprerei") asa vrem sa facem, am facut deja un cantec

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa compuneti cantece bune care sa le placa oamenilor si altceva nu mai stiu ca si eu am tot 10 ani si imi fac o trupa cu niste prieteni vreau sa devin un star rock asa ca mult noroc

| thelasthero a răspuns:

Ca sa fii un rockstar nu trebuie sa stii sa canti la un milion de instrumente. Trebuie sa ai acel ceva. Acel ceva nu se poate calcula si gigantule esti doar in clasa a 5a ce Axel Rose vrei sa devii laughing

| robibas a răspuns:

Cate sanse sunt sa devin star rock? am o voce de rocker adevarat chiar vocea lui bill kautiliz stiu sa cant la chitara si la tobe eu si prietenul meu vrem sa ne face o formatie rock.crez ca pot timioros?

| robibas a răspuns:

Cate sanse sunt sa devin star rock?am o voce de rocker adevarat chiar vocea lui bill kautiliz stiu sa cant la chitara si la tobe eu si prietenul meu vrem sa ne face o formatie rock.crez ca pot timioros?

| 123gabi a răspuns:

Nu trebuie sa stii sa canti la pian puntru a fi star rock trebuie sa stii sa canti la bas si sa ai voce buna cum are tipul de la Sick Puppies

| misadeath a răspuns:

Si eu am voce de rockeritza si vreau sa devin un star rock.Mi-ar place sa-l cunosc personal pe Bill Kaulitz. Pentru a deveni star rock asta trebuie sa muncesti mereu si sa nu dai inapoi trebuie sa-ti urmezi visul.