| anonim_4396 a întrebat:

Cate-un iepure-au vanat
Doi tati, doi fii si-un baiat.
Cand acasa au sosit
Doar trei iepuri au gasit. De ce?

Răspuns Câştigător
| ladycoffee a răspuns:

Pentru ca era un baiat, tatal sau si bunicul lui. bunicul era tatal tatalui, tatal era tatal lui ( 2 tati), tatal sau era fiul bunicului, baiatul era fiul tatei(2 fii), si cel mai mic era baiatthinking eu asa consider...generatia bunic-tata-fiu

4 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Hmmm...pai in total erau 3 persoane. Adica, bunicul, feciorul si nepotul. Fiecare a vanat cate un iepure. Sunt doi tati ( feciorul si bunicul ), doi fii ( feciorul si baiatul-nepotul) si un baiat-nepotul. Merge?hee hee

| cretzufinish a răspuns:

Poi doar baiatul a vanat singur, ceilalti au vanat in echipa. Deci echipa tatilor a adus un iepure, echipa fiilor un iepure, iar baiatul singur un iepure. Felicitari baiatului. laughing

| evoke a răspuns:

Primul tata - Bunicul
Al doilea - Tatal
Un fiu - Fiul bunicului
Celalalt fiu - Fiul tatei
Deci...erau 3 persoane big grin

| Didi* a răspuns:

Pai erau doar trei persoane:
-bunicul(tatal tatei)
-tata(fiul bunicului, este si tata si fiu)
-fiul