| anonim_4396 a întrebat:

dau funda la cel care raspunde cel mai repede la problema astabig grinoi tati si doi fii se duc la vanatoare ei prind trei iepuri si fiecare au cate unul cum il inpart? Haideti ca e usor! Bafta!happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Au fost doar 3 persoane: fiul, tatal si bunicul. Numai bine!

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai doi iepuri ii impart pe din doua fiecare si cu al treilea il duce la piata si impart bani.

| ir3al a răspuns:

laughing)iti spun eu alta faina

tu esti sofer pe autobuz. In statie la Craiova urca 3 pasageri, la Bucuresti 7, la pitesti 9 si la brasov 4

cati ani avea soferul?

| TheAddy05 a răspuns (pentru ir3al):

14laughing

| ir3al a răspuns (pentru TheAddy05):

laughingdap

| sabin89 a răspuns (pentru ir3al):

De ce 14?

| TheAddy05 a răspuns (pentru sabin89):

Fiinca prima oara a zis ca eu sunt soferul!laughing

| sabin89 a răspuns (pentru TheAddy05):

Draguta poanta:-)

| ir3al a răspuns (pentru sabin89):

Este simplu trebuie sa fi atent. TU esti sofer si in autobuz urca pasageri, in fiecare statie un numar de pasageri, asta nu conteaza, este pusa numai pentru a te incurca, iar apoi te intreaba CATI ANI AVEA SOFERUL? adica, cati ani ai tu? de ex ai 20 de ani raspunsul este 20winking

| TheAddy05 a răspuns:

Unde e fata zambareata este doi tati si doi fii

| TheAddy05 a răspuns:

Eliiza nu pot sa iti dau funda nu stiu dar la tine nu imi arata ca pot sa iti dau funda imi pare rau!

| Eliiza a răspuns:

Pai este un bunic, un tata, si un fiu...
Bunicul este tata pentru tatal copilului, tatal este tat pentru copil, tata este fiu pentru bunic, si fiul pentru tata

Usor. Sunt 3!

Funda? waiting