| Patrick20061997 a întrebat:

Este o afacere buna cu iepuri? Este buna carnea de iepure?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e chiar așa complicat să ții iepuri... Singura parte mai grea este întreținerea cuștilor care trebuie curățate o dată, de două ori pe săptămână.

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Da este buna carnea de iepure!
Afacerea nu stiu daca e buna... un lucru insa stiu : vei munci pentru 10 iepuri cat pentru 1 cal! Acum vezi si tu daca merita! bafta!

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cu mancarea cum e? Mananca rabdari prajite apoi daca ii scoti din cusca arata ca niste mate bolnave si ii ia si vantul daca bate mai tare... laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Le dai mâncare și îi lași în pace, nu stai să-i păzești. straight face

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti prost sau te faci? Pai mancarea aia de unde e? Nu trebuie adunata? Eu ce am zis? Ca cu acea munca cresti un cal in loc de 10 iepuri! Rau sa sa fi prost, mai primesti si funda pentru prostia ta...

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Tu îți bați joc de mine? Trăiești în alt secol sau ce?
Nu te pune nimeni să stai pe câmp să le crești sau să le strângi mâncarea. Mergi în piață și ceri de la oamenii care au pe tarabe varză, morcovi, salată (rămân frunze destule), sau dacă nu găsești, cumperi la en gros.
Și există și acea alternativă a secolului XXI de a folosi furaje.

Părinții mei țin iepuri și nu-s paralelă în domeniu.

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa se cresc iepurii? Mergi in piata... laughing Bine, Ok ai dreptate am gresit eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Nu e chiar așa complicat să ții iepuri... Singura parte mai grea este întreținerea cuștilor care trebuie curățate o dată, de două ori pe săptămână.

| Alexandru_Valentin_1999 a răspuns:

Depinde cum o prepari.Cea mai buna reteta e : Iepure la ciaun cu vinwinking