| mrclaust a întrebat:

Cati km patrati are Europa fara Rusia?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

După suprafață, Europa este al doilea cel mai mic continent, acoperind 10. 180. 000 de kilometri pătrați sau 2% din suprafața Pământului și 6, 8% din suprafața terestră

4 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Nu stiu.Mult

| Loly_9853 a răspuns:

Buna! Am luat aceste informatii de pe internet. Sper sa te ajute!
Europa este un continent de sine-statator. Suprafata sa este de 10, 4 milioane de km, are o populatie de aproximativ 732 milioane de locuitori, densitate:71 locuitori/km si are 43 de state.

Pa, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

| Hannibal_8732 a răspuns:

Taie un sfert laughing