| lizzaa a întrebat:

Ce alte carti gen "The hunger games" (Jocurile foamei) mai stiti? happy

3 răspunsuri:
| PotcaPădurii a răspuns:

Pai presupun ca ai citit Jocurile Foamei si nu mai poti digera alte carti(mi s-a intamplat). Nu o sa gasesti carti in genul Jocurilor Foamei. Dar alta carte citibila care are tema revoltei este Little Brother. O alta carte care merita citita si s-ar putea sa-ti placa ar fi Hotul de Carti.

| LolitaLo a răspuns:

Divergent-Veronica Roth
Matched - Ally Condle
The Maze Runner - James Dashner
Legend - Marie Lu
Uglies - Scott Westerfeld
Delirum-Lauren Oliver
Astea le-am gasit eu, asa scria ca is gen JF. Si eu caut astfel de carti :3

| aaleeeexx a răspuns:

Battle Royale şi Divergent sunt în gen Jocurile foamei.
Îţi recomand şi The Mortal Instruments; Hush, hush sau Immortals. Nu-s în gen Jocurile foamei, totuşi sunt foarte bune.