| maryelena a întrebat:

Ce cantareti vechi de muzica romaneasca stiti?

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Zavaidoc si a lui "Zaraza", Vicoveanca si a ei"Hora mare", Maria Lataretu si extraordinarul cantec:"Mai tii minte, tu, draga Marie?", Mirabela si "Fotoliul din odaie", Dan Spataru si "Drumurile noastre, toate..."s. a. O multime de cantece minunate trezind, totdeauna, amintiri la fel...

| laura64 a răspuns:

Dan Spataru, Cornel Constantiniu, Mihai Constantinescu, Aurelian Andreescu, Angela Similea, Margareta Paslaru, Doina Badea, Mirabela Dauer, Stefan Banica senior, Anda Calugareanu etc

| eduardd a răspuns:

Margareta Paslaru, Dan Spataru, Gil Dobrica, Gica Petrescu, Stefan Lazarescu, Maria Lataretu, Maria Tanase