| EllaLemonade a întrebat:

Ce carti ati citit in ultima vreme sau ce carti va plac? vreau sa stiu cateva carti interesante deoarece mi-am epuizat toate exemplarele din biblioteca

9 răspunsuri:
| KlaraWeiss a răspuns:

Incearca "Pitulicea" de Guntekin, "La Paradisul Femeilor " de Zola, "Stapanul Inelelor" si "Hobbitul"de Tolkien, Emily Bronte "La rascruce de vanturi", Charlotte Bronte "Jane Eyre", Henryk Sinkiewicz "Quo Vadis", Alberto Moravia "Ciociara", GTLampedusa"Ghepardul", "Barbati care urasc femeile"Stieg Larsson, "Uimire si cutremur" si "In necumnostinta de cauza" de Amelie Nothomb, "Padurea Norvegiana"de Haruki Murakami...mai sunt multe; nu stiu ce ai citit.

| Bellatris a răspuns:

Enigma Otiliei. Nu mai vroiam sa se termine happy

| Кристина21 a răspuns:

Charlaine Harriss seria VAMPIRI SUDULI e o colectsie nemapoimenita si dka vrei poti viziona si seraialul p HBO Trueblood

| DarkShina5566 a răspuns:

La revista Bravo sau Bravo Girl au aparut romanele din seria Vampirii Sudului. Apare cate unul pe saptamana.Te sfatuiesc sa citesti aceste romane, sunt minunate sau poti cumpara luni urmatorul roman care apare odata cu revista Libertatea pentru femei.Si acele romane sunt foarte frumoase-de dragostewinking. Cumperi revista iei si cartea cu 10 lei amandoua.winking

| alexutza1183 a răspuns:

Panza de paianjen-Cella Serghi (este de dragoste)
Atac in biblioteca-George Arion(roman politist)
Cameleonul-George Arion (roman politist)
The ring-Koji Suzuki (este scrisc dupa film, dar este de 100000 de ori mai buna)
Shining-Stephan King (Thriller)
sper sa citesti macar una, mie mi-au placut toate
succes!

| Avatar001 a răspuns:

Icearca Cei trei Muschetari sau Romeo si Julieta sau Robinson Crosoe sau Baltagul sau Laleaua Neagra sau Colt Alb... Toate aceste le-am citii si multe altele iti recomand si tie scuze daca denumirile cartilor nu-s prea corecte.

| Manutzzu a răspuns:

Incearca "11 minute" de Paulo Coelho sau "Veronika se hotaraste sa moara" tot de Coelho... Is cele mai frumoase carti citite de mine pana acum.

| zuzunea a răspuns:

Incearca si :Coliba unchiului Tom".e buna cartea

| RedFantasy a răspuns:

Am citit Maitreyi de Mircea Eliade si acum ma apuc de Romanul adolescentului miop tot de Mircea Eliade.big grin