| roksyk a întrebat:

Ce carti de Isaac Asimov ati citit? Pe care mi le recomandati?

( Eu am citit "Preludiul Fundatiei" si "Inainte de Fundatie", ultimele carti scrise de el si mi-au placut enorm. ) happy

5 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Caverne de otel, Soarele gol, Robotii de pe Aurora din seria lui Elijah Bailey, fac parte tot din universul Fundatiei.Vezi si http://townportal.ro/carti/analiza/isaac-asimov-universul-fundatiei/, poate iti e de folos, le enumera cronologic.

| Ben. a răspuns:

Incearca si " ender's game " a lui orson card. e o serie draguta.

| christabell a răspuns:

"Caverne de otel", colectia de proza scurta-"Omul bicentenar si alte povestiri". Iti mai recomand pe Arthur C.Clarke,Frank Herbert, Norman Spinrad. Lectura placuta!

| mircea a răspuns:

Nu trebuie sa fie neaparat Asimov, nu? Gasesti "Sfarsitul Eternitatii, sau "Eu robotul ", sau cele inca trei-patru carti din ciclul Fundatiei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste toata Fundatia, e foarte faina. Si autobiografia e excelenta.